У Калуші також мають намір перейменувати вулиці, пов’язані з російськими діячами. Іменами кого – вирішуватимуть науковці та воїни

Автор: Застава Максим

26 Apr, 2022 10:08

У Калуші також мають намір перейменувати вулиці, пов’язані з російськими діячами. Іменами кого – вирішуватимуть науковці та воїни

У Калуші створили робочу групу, яка визначатиме вулиці на перейменування. До складу увійшли депутати, музейники та науковці. До обговорень також планують долучити захисників України. 

На сайті Калуської міської ради оприлюднили розпорядження міського голови Андрія Найди «Про створення робочої групи з питань перейменування вулиць в Калуській міській територіальній громаді». За документом, робоча група має надати пропозиції  міському голові щодо переліку вулиць у громаді, які, у зв’язку з агресією РФ проти України, потребують перейменування. Термін для надання таких пропозицій не визначено, інформують “Вікна”.

Очолила робочу групу заступниця міського голови Надія Гуш. Секретарем робочої групи є заступниця начальника управління  архітектури та містобудування Калуської міської ради є Людмила Семеняк. До складу робочої групи включили депутатів з постійної комісії міськради з гуманітарних питань: Лесю Кирилович, Ольгу Білецьку, Оксану Шутяк і Романа Боднарчука, а також виконуючого обов’язки  директора комунального  закладу «Музейно-виставковий центр» Олега Відливаного, наукового співробітника  Меморіального музею «Калуська в’язниця» Людмилу Андрійчук, провідного наукового співробітника Краєзнавчого музею Калущини Івана Тиміва і голову Координаційної ради політичних партій та громадських організацій демократичного спрямування Калущини Євгена Гірника.

У виданні нагадують, 13 квітня відбулася нарада за участі міського голови Калуської громади Андрія Найди, його заступників, депутатів міської ради з комісії з питань гуманітарної роботи, представників управління архітектури тощо. Обговорювали перейменування вулиць у Калуші та селах Калуської громади, які носять імена російських діячів.

За підсумками наради Андрій Найда доручив підготувати проєкт розпорядження про створення комісії за участі депутатів, науковців-істориків тощо, завданням якої буде напрацювання переліку вулиць по громаді, які потрібно буде перейменувати.

Рішення щодо їхніх нових назв приймуть пізніше – йшлося про те, наші воїни, які зараз захищають Україну на фронті, у першу чергу мають бути причетні до визначення нових назв вулиць. Тож перейменують вулиці у Калуші та селах громади вже після завершення бойових дій, коли захисники повернуться додому.

Відомо, що міська влада має твердий намір перейменувати вулицю Пушкіна у Калуші.

Нагадаємо, 13 квітня Івано-Франківська міська рада прийняла рішення про перейменування понад двох десятків вулиць у місті. В обласному центрі жодних громадських обговорень на цю тему не проводили.

Змінювати назви вулиць планують й у Коломийській громаді. Там жителів закликали долучитися до відповідного онлайн-опитування.

Приєднуйтеся до “Галки” у  Telegram, Instagram та Viber - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry