У Калуші тариф на опалення може вирости вдвічі

Автор: Застава Максим

10 Сер, 2021 19:49

Поділитись публікацією
У Калуші тариф на опалення може вирости вдвічі

У Калуші анонсували різке підвищення тарифу на центральне опалення.

Читайте також: У Калуші в центрі "Я-Маріуполь" колядували разом з лідером гурту KALUSH (ФОТО)

Про це йшлося дев’ятого серпня на оперативній нараді у міськвиконкомі під час обговорення підготовки до опалювального сезону, пишуть Вікна.

Ще в травні повідомляли про те, що КП «Водотеплосервіс» займається розрахунком економічно обґрунтованого тарифу на послугу з централізованого теплопостачання, а процедуру його розгляду і затвердження планують завершити до початку опалювального сезону. Тоді озвучили економічно обґрунтований тариф на опалення від котелень міста — близько 2200 гривень за Гкал. Це більш як удвічі вище, ніж тариф, за яким калушани сплачували за тепло під час останнього опалювального сезону — 989,4 гривні за Гкал.

Якщо послугу надаватиме КП «Калуська енергетична компанія», то для цього комунального підприємства мають розробити й затвердити свій тариф на теплопостачання. Як повідомив Андрій Найда, Мінрегіон рекомендує закладати в тариф на опалення ціну газу 15-20 гривень за кубічний метр (було 7-8 гривень). Це означає, що нові тарифи на опалення для калушан будуть щонайменше у два з половиною рази вищими, ніж досі. Андрій Найда вважає, що споживачі послуги центрального опалення мають ще час до початку опалювального сезону подумати про перехід на індивідуальне опалення. Втім зменшення кількості споживачів призведе до того, що послуга виявиться ще дорожчою для тих, хто залишиться на центральному опаленні. Інакше вона буде збитковою для комунального підприємства.

Щоправда, суттєве подорожчання центрального опалення зачепить лише частинку калушан — тих, які отримують тепло від котелень. За словами міського голови, Калуська ТЕЦ виробляє тепло не з газу і їхня тарифна політика є іншою. Відтак тариф на центральне опалення від ТЕЦ буде значно нижчим, ніж на центральне опалення від котелень.

Теги: