У Калуші учень гуртка робототехніки створив помічну рукавицю для незрячих (ФОТО, ВІДЕО)
04 Жов, 2021 14:40
На базі Калуського ліцею №10 вже декілька років функціонує гурток науково-технічного напрямку «Основи робототехніки на платформі ARDUINO». Тут навчаються учні, яким цікаве моделювання, проєктування та програмування.
Читайте також: В Івано-Франківську 16 команд змагалися автономними роботами власної розробки (ФОТОРЕПОРТАЖ)
Усього в групі 15 дітей, які поділені на дві групи. Заняття проходять у сучасній STEAM-лабораторії, де можна побачити навіть 3D-принтер, інформує “Галка” з посиланням на “Вікна”.
За словами керівника гуртка Богдана Лужного, спочатку вихованці починають працювати у віртуальному середовищі, оскільки не мають досвіду роботи з електронними пристроями, а потім — переходять до реальних.
12-річний Сашко ходить на робототехніку впродовж року. Каже, що дізнався про нього завдяки класному керівникові, яка в шкільному чаті повідомила про гурток технічного напрямку. Прийшовши на заняття, з ентузіазмом взявся за створення технічних розробок. Один із них — гірлянда з вісьмома світловими режимами, які переключаються за допомогою кнопки.
«Одного разу ми працювали над світлодіодами і нам сказали зробити з восьми світло діодів гірлянду. Я спробував і розробив два режими. А потім, сам того не очікуючи, прийшовши додому, зробив ще шість», — розповідає Сашко.
Ще два винаходи хлопця — лампа, яка переливається різними кольорами світіння, та гра «Змійка».
13-річний Олександр Желізний показує свою креативну розробку — рукавицю для незрячих людей. Над нею працював упродовж місяця. Зізнався, що хотілося зробити щось корисне і потрібне для людей з особливими потребами:
«Деталі придбав з інтернет-магазину. Все заздалегідь підбиралося. Рукавиця за допомогою п’єзопищалки показує, наскільки близько якийсь об’єкт розміщений. Тут розташований динамік і датчик кольору, які за допомогою людського голосу показують кольори. Це потрібно, коли людина не може показати футболку або ж одягнути штани. Є тут і фоторезистор, який сповіщає, чи сьогодні день чи ніч».
Поки що новинку із незрячих ніхто не використовував. Проте хлопець обіцяє, що допрацює свій винахід, який значно полегшить життя людям, які не бачать.
Цікавою є і розробка колишнього учня ліцею №10 Валентина Калина. Хлопець створив студіорний куб розмірами 8×8×8, який складається зі 256-ти світлодіодів і показує багато різноманітних візуальних ефектів. Ліцеїст залишив розробку для вихованців гуртка, аби ті змогли в подальшому створити щось подібне, проте технічно удосконалене.
Одинадцятикласник Володимир Крашин похвалився радіокерованою іграшковою машиною, яка здобула на обласному командному турнірі перше місце, вигравши призовий фонд 1000 грн.
«Машинка повнопривідна з поворотами коліс, має 6 датчиків, заряджається на батарейках, розроблена у спеціальному додатку», — розповідає про винахід хлопець.
Не тільки хлопці цікавляться та розробляють технічні новинки, але й дівчата. 12-річна Вікторія Манич із задоволенням відвідує гурток з робототехніки.
«Це перший гурток, який мене зацікавив. Спочатку було складно, згодом — легко. Проте було весело і цікаво. Подобається працювати з Тарасом Богдановичем — нашим керівником гуртка, адже він гарно і зрозуміло подає матеріал», — розповідає Вікторія.
У майбутньому дівчина мріє сконструювати таку ж іграшкову машину, яка виграла призовий фонд в обласному конкурсі, проте покращену модель.
Варто зазначити, що Калуський ліцей №10 — один із чотирьох навчальних закладів в області, в якому за програмою Нової української школи з 5-го класу викладають «Робототехніку». Такий предмет може з’явитися незабаром і в інших навчальних закладах України, зазначає керівник гуртка.
У гуртку ««Основи робототехніки на платформі ARDUINO» може займатися кожен. Достатньо мати бажання та наполегливість, каже Тарас Лужний:
«Ми завжди раді новим друзям. Приходьте, цікавтеся. В мережі на моїй сторінці є форма, в яку можна внести свої дані, або можете просто підійти до нас у кабінет і сказати, що ви маєте бажання займатися».