У Калуші відкрили пам’ятний знак січовому стрільцю і видатному композитору з Прикарпаття (ФОТО)

Автор: Застава Максим

29 Жов, 2018 09:09

Поділитись публікацією
У Калуші відкрили пам’ятний знак січовому стрільцю і видатному композитору з Прикарпаття (ФОТО)

У неділю, 28 жовтня, у Калуші відкрили та освятили пам’ятний знак видатному громадському діячеві, талановитому композиторові, січовому стрільцю, борцю за волю України, відомому калушанину — Івану Відоняку.

Читайте також: Брокенського привида “спіймали” на Чорногорі (ФОТО)

Про це у мережі Фейсбук написав рятувальник Василь Фіцак, передає “Галка“.

“Сьогодні в Калуші (Загір’я) урочисто було відкрито пам’ятний знак Івану Відоняку (1894-1977) Іван Відоняк був широкорозвиненою особистістю, громадсько-культурним діячем, який плідно працював в просвітницькій сфері, обдарований музикант, композитор, борець за Вільну Україну”, – пише Фіцак.

За інформацією видання “Вікна“, Іван Відоняк народився у 1894 році у Калуші. У 1900 році Відоняки переїжджають до Канади, де живуть до 1910 року. Повернувшись на батьківщину, наш земляк поступає в 1913 році на на­вчання до Станіславської вчительської семінарії. Одночасно студіює уроки музики у відомого композитора Дениса Січинського. Під час першої світової війни служив у Відні. Пізніше брав активну участь у створенні січового стрілецтва на Станіславщині, в чині хорунжого воював у лавах УГА, відбував концтабори у Польщі. З 1920 по 1939 рік Іван Відоняк плідно працює на культурно-просвітницькій ниві, бере активну участь у створенні читалень, бібліотек, проводить навчання музики, організовує хори на Калущині, зокрема, у Підгірках та Студінці, керує ними, виступає одним із фундаторів “Чорногори”.

1936 року на фестинах у Рожнятові хор села Ріпного, яким керував Іван Відоняк, посів перше місце. Певний час працював у Судовій Вишні, що на Львівщині. З 1940 по 1945 рік Відоняк керував цер­ковними хорами в Калуші та Підгірках, писав духовну і світську музику. У 1951 році було заарештовано його двох синів — Романа та Євгена, які відбували покарання на півночі Росії. Під час обшуку конфіскували і знищили багато творів самодіяльного композитора.

Помер Іван Відоняк у 1977 році.