У Калуській ОТГ більшість перевізників не дезінфікують громадський транспорт. Обіцяють виправитися

Автор: Застава Максим

14 Бер, 2020 15:35

У Калуській ОТГ більшість перевізників не дезінфікують громадський транспорт. Обіцяють виправитися

У Калуській міській об’єднаній територіальній громаді візьмуться за дезінфекцію громадського транспорту. Робоча група перевірятиме виконання обіцянки перевізників.

Читайте також: З обласного бюджету виділять 31 мільйон гривень на ремонт доріг

Днями голова Калуської райдержадміністрації Жанна Табанець провела нараду з перевізниками за участі фахівців епідеміологічних служб.

Посадовиця наголосила на належному санітарному утриманні громадського транспорту та проведенні в транспорті профілактичних заходів з метою недопущення поширення коронавірусної інфекції в районі, інформує офіційний сайт Калуської РДА.

Присутнім надали рекомендації МОЗ України щодо проведення профілактичних заходів з недопущення поширення випадків коронавірусу при наданні транспортних послуг. У першу чергу, це розповсюдження інформаційних постів про профілактику вірусу, недопущення до роботи працівників з ознаками респіраторних захворювань, забезпечення працівників засобами індивідуального захисту та проведення дезінфекції салонів транспортних засобів.

Статистику розповсюдження коронавірусу та інших вірусних інфекцій довів до відома присутніх перевізників начальник управління Держпродспоживслужби в районі Григорій Химич. Начальник відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства управління Держпродспоживслужби в районі Оксана Ананєвич розповіла про основні санітарні вимоги у громадському транспорті.

Завідувач міськрайонного відділу обласного лабораторного центру Богдан Пеленичка підкреслив, що з часом тема коронавірусу буде не актуальна, але не варто забувати, що багато людей мають інші захворювання: ГРВІ, туберкульоз, гепатити, що є не меншим ризиком для мешканців району. Саме тому необхідна поточна дезінфекція транспортних засобів, адже це може убезпечити людей від вірусних захворювань.

Учасники наради дійшли спільного рішення — проводити поточну дезінфекцію громадського транспорту, керуватися рекомендаціями МОЗ щодо проведення профілактичних заходів з недопущення поширення випадків коронавірусу та довести їх до відома водіїв, запевняють у РДА.

Як повідомляє калуське видання “Вікна”, більшість перевізників на міських і приміських маршрутах загального користування Калуської ОТГ ігнорують рішення міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 11 березня та не проводять дезінфекцію транспортних засобів. Так, управління економіки звернулося до перевізників, щоб ті надали копії своїх розпорядчих документів про проведення дезінфекції. Такий документ надав лише один перевізник — Калуське АТП. Також управління створило робочу групу, яка перевіряє дотримання режиму дезінфекції в транспортних засобах. Оприлюднені підсумки перевірки, яка відбулася вранці 13 березня: у восьми з перевірених автобусів були ознаки прибирання, два — перебували в незадовільному санітарному стані й лише в одному автобусі були сліди вологого прибирання, та відчувався запах дезінфектора. Причому, і найкращий у плані санітарного стану, і найгірший автобуси, як зазначив начальник управління економіки Юрій Соколовський, належать одному перевізнику.

Станом на 13 березня дезінфекцію проводить Калуське АТП. Також засіб для дезінфекції закупив «Калуштранс». Міський голова Ігор Матвійчук доручив робочій групі проводити щоденний моніторинг транспортних засобів, а у випадку відсутності обов’язкової дезінфекції звертатися до правоохоронних органів. Загалом управління економічного розвитку вже проінформувало понад 100 суб’єктів господарювання.

Приєднуйтеся до “Галки” у  Telegram та Instagram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry

Loading...