У Карітасі дорослі і діти розписували лемківські писанки (ФОТО)

Автор: Людмила Баран

10 Кві, 2015 20:09

Поділитись публікацією
У Карітасі дорослі і діти розписували лемківські писанки (ФОТО)

Івано-франківський Карітас влаштував майстер-клас із писання лемківських писанок для своїх підопічних. Учасники Клубу людей похилого віку «Надвечір» працювали разом із дітьми, чиї родини опинились у важких життєвих обставинах.

«Перед Великоднем ми завжди намагаємось робити якісь цікаві заходи для наших підопічних, під час яких розповідаємо про українські звичаї та традиції. Цього року вперше запропонували розписувати писанки і отримали багато позитивних відгуків», – розповіла соціальний працівник Карітасу Людмила Ковальчук, передає прес-служба Карітасу.

На початку заходу присутнім розповіли про історію виникнення писанок та традиції їх розпису. А потім діти та старше покоління власноруч спробували розписувати писанки з допомогою воску, писачка та харчових фарб.

Одинадцятирічна Софійка каже, що в школі ніколи не вчили розписувати писанки таким способом. «Ми ліпили з пластиліну, розмальовували яйця гуашшю. А так по-справжньому, з воском – я робила вперше в житі! Мені дуже сподобалось». Дівчинка пишається своєю писанкою і збирається покласти її у Великодній кошик.

Писали писанки не лише дівчата, але й хлопці. Маленький Тарас, з козацьким оселедцем, добряче намучився, але доробив писанку до кінця. «Найбільше сподобалось топити віск, а малювати – не дуже», – зауважив хлопець. А його сусідці Вероніці навпаки припало до душі працювати з фарбами та писачком, хоч дівчинка ніколи в житті раніше цього не робила. «Мені моя писанка дуже подобається. Я її посвячу на Великдень», – каже мала майстриня.

Захід відбувся в рамках проектів «Соціальна та психологічна допомога для дітей та молоді з труднощами у навчанні та соціалізації» та «Клуб людей похилого віку «Надвечір»» за фінансової підтримки МБФ «Карітас України» і німецького фонду «Пам’ять. Відповідальність. Майбутнє».