У Карпатах в період нересту спіймали чергових рибних браконьєрів з електровудками (ФОТО)

Автор: Турій Роман

08 Oct, 2015 11:42

Поділитись публікацією
У Карпатах в період нересту спіймали чергових рибних браконьєрів з електровудками (ФОТО)

Ввечері 7 жовтня, під час планового рейду, працівниками ДП «Вигодське лісове господарство» були помічені невідомі особи, біля річки Свіча.

Ними виявились троє жителів Закарпатської області, які займались незаконним виловом риби, на території Свічівського лісництва.

Про це повідомляють працівники Вигодського лісового господарства.

У них виявили дороге електрообладнання, три електровудочки, сітки та інше спорядження. Чому ловили рибу у забороненому місці, та ще й у період нересту, пояснити не змогли. Вбиваючи рибу з ікрою струмом у цей період, браконьєри ставлять під питання саме існування такого виду у річці.

“За деякий час, прибули «побратими» браконьєрів на дорогих авто, намагаючись «визволити» їх. Рибу в таких об’ємах не ловлять для власного споживання, а скоріш за все це робиться під замовлення колиб, ресторанів і супермаркетів. Коли нічого не вийшло, поїхали додому в сторону Торунського перевалу”, – пишуть захисники природи.

Лісівники звертаються до мешканців задуматися, звідки береться свіжа риба в закладах харчування. Просять цікавитись у таких установах, де виловлена замовлена риба, чи є договір на придбання, в яких об’ємах і як часто завозиться, чи є відповідні дозволи і сертифікати.

Затримані особи, силами місцевої міліції спільно з працівниками управління охорони, використання і відтворення водних біоресурсів та регулювання рибальства в Івано-Франківській області (Івано-Франківськрибоохорони), були доставлені у Долинське РВ УМВС. Складені відповідні протоколи, а їх подальшу долю вирішить суд.

“Нагадуємо, що вилов риби суворо заборонений. Єгерська служба Вигодського ЛГ, наголошує що рибальство у річках Свіча та Мізунка, (вище смт. Вигода) СУВОРО ЗАБОРОНЕНО. НЕ можна ловити жодними способами, ні вудочками, ні гарпунами, ні сітками, ні тим більше вибуховим приладдям. Нагадуємо, що штраф за одну Форель Струмкову – 605 грн., а Харіус Європейський 14 000 за одну штуку. Ці річки відносять до природо відновних нашої області”, – нагадують лісівники.