У Карпатах реабілітують ветеранів завдяки адаптивним лижам (ВІДЕО)
12 Лют, 2025 12:16
![У Карпатах реабілітують ветеранів завдяки адаптивним лижам (ВІДЕО)](https://galka.if.ua/app/uploads/2025/02/Screenshot-2025-02-12-120925.png?x36710)
В українських Карпатах фахівці реабілітаційного центру відновлюють ветеранів за допомогою адаптивних лиж.
Про це інформує “Галка” з посиланням на Подробиці Інтер.
“Відволікає від того, що ти з обмеженими можливостями. З’являється розуміння, що я можу робити все те, що й звичайні люди”, – розповідає ветеран російсько-української війни Олександр Толоченко.
24-річний Олександр родом із Житомирщини. Він став на захист України одразу після початку повномасштабного вторгнення: спершу в лавах ТрО, а згодом у складі бойового батальйону “Айдар“. У 2023 році під час боїв за Кліщіївку боєць підірвався на протипіхотній міні та втратив обидві ноги.
“Я зараз пробую всі види спорту, які адаптовані для людей з інвалідністю, підбираю собі хобі. Раніше, коли не пробував кататися, думав, що не зможу, бо ще не знав про адаптивне катання на лижах. Це було дуже цікаво для мене”, – ділиться Олександр.
Вперше на лижі він став у Голосіївському парку під час ознайомчого тренування.
Артем Дудченко до поранення ніколи не катався на лижах, тому зараз надолужує згаяне.
“Я бачу лише лижі, швидкість, схил. Відчуття – наче я на власних ногах, хоча їду на лижах”, – розповідає ветеран.
Він втратив нижні кінцівки на Запорізькому напрямку після влучання ворожого FPV-дрона. Зараз проходить відновлення у столичному реабілітаційному центрі “Титанові“.
“Завдяки нашому реабілітаційному центру у нас дуже активний спортивний шлях. Ми займаємося баскетболом, плаванням, стрільбою з лука, навіть дрифтом. І тепер випала можливість спробувати адаптивне катання на лижах – це чудовий спосіб реабілітації”, – каже Дудченко.
Ветерани проходять реабілітацію у реабілітаційно-протезному центрі, де отримують лікування, протезування та відновлення після складних ампутацій. Катання на лижах – один з елементів спортивної реабілітації.
“Спорт і активність – це гормони радості, це досягнення, це усвідомлення, що ти не каліка. Ми вперше випробували адаптивні лижі у грудні в Голосіївському парку, і я був вражений, наскільки це сподобалося ветеранам. Адаптивні лижі працюють на психологічному рівні – вони допомагають зрозуміти, що навіть без кінцівок ти можеш багато чого”, – зазначає В’ячеслав Запорожець, засновник і керівник протезно-реабілітаційного центру.
Зараз у Карпатах спортивну реабілітацію проходять 12 ветеранів, і всі вони – новачки в лижному спорті.
Для учасників проєкту послуги інструкторів, спорядження та саме катання є безкоштовними. У майбутньому організатори планують створити всеукраїнські змагання з адаптивного лижного спорту для ветеранів з ампутаціями.