У Карпатах ведмеді розгромили пасіку й вкрали мед (ФОТО)

Автор: Жанна Головенко

09 Nov, 2023 18:54

Поділитись публікацією
У Карпатах ведмеді розгромили пасіку й вкрали мед (ФОТО)

Розгромлені вулики, зʼїдений мед та пошкоджені дерева. Так виглядають наслідки «господарювання» ведмедів у на території Ясінянської філії Карпатський лісовий офіс

Про це пише Галка з посиланням на ДП “Ліси України”.

За словами єгерів, ведмеді, ймовірно, шукали їжу, адже перед зимовою сплячкою потрібно сформувати достатній шар жиру:

“Пасіка знаходиться на високогір’ї. Тут чиста природа, свіже повітря, набагато смачніший та корисніший мед. А ведмеді ще ті ласуни”, — йдеться у повідомленні. 

Такі «пошуки» їжі є достатньо небезпечними: голодний дикий звір може залізти й на господарське подвірʼя, і навіть в будинок. Мисливці та єгері рекомендують встановлювати електропастухи. Електричні огорожі відлякають ведмедів та зможуть вберегти будинки, пасіки та інше.
 
 
“Випереджуємо стейкхолдерів та природолюбителів, які можуть вважати, що такі наслідки, це недостатня підгодівля тварин. Лісівники не підгодовують ведмедів! Ці звірі самі шукають собі їжу і в звʼязку зі зміною кліматичних умов, їхні потреби в запасах — збільшуються!”, — зазначають в лісфонді. 
 
Довідково: у Карпатському регіоні живе 8 тисяч особин бурого ведмедя — на території Польщі, Словаччини, Румунії та України. В Україні їх найменше з-поміж карпатських країн — усього близько 300 особин.