У Хорватії викладачка УКД виступили з доповіддю про публічну інформацію в умовах дії воєнного стану (ФОТО)

Автор: Зелінська Тетяна

27 Тра, 2024 14:00

Поділитись публікацією
У Хорватії викладачка УКД виступили з доповіддю про публічну інформацію в умовах дії воєнного стану (ФОТО)

Про специфіку публічного адміністрування дискутували днями учасники 14 Міжнародної конференції «Розвиток публічного адміністрування» у місті Шибиник (Хорватія). Практики, представники наукових спільнот провідних європейських закладів вищої освіти поділилися власними напрацюваннями і презентували цікаві практико-орієнтовані виступи у сфері публічного управління в контексті сучасних міжнародних відносин. 

Участь у заході взяли 150 представників європейських країн. З-поміж трьох учасників з України виступила і науковиця з Івано-Франківська, кандидатка юридичних наук, доцентка, завідувачка кафедри права та публічного управління Університету Короля Данила Ірина Припхан. У своїй доповіді Ірини Припхан проаналізувала особливості реалізації права на доступ до публічної інформації в Україні в умовах дії воєнного стану.

Ця тема є досить актуальною, оскільки в умовах воєнного стану дуже важливо швидко і вчасно отримувати точну та об’єктивну інформацію. Але при цьому гостро постає питання забезпечення балансу між правом доступу до публічної інформації та безпекою держави, правом громадян на оперативне отримання достовірної інформації й захистом життя інших людей. 

Внаслідок збройної агресії російської федерації проти України розпорядникам довелося обмежити доступ до певних документів і даних. Ці заходи було вжито з метою захисту національних інтересів та територіальної цілісності держави. Зокрема,  були закриті єдиний державний веб-портал відкритих даних, реєстр корупціонерів, єдиний державний реєстр, який містить інформацію про всіх суб’єктів господарювання та інші. В тому числі в цілях запобігання загрози життю та здоров’ю суддів та учасників судового процесу, для забезпечення безпеки щодо цілісності бази даних було обмежено загальний та повний доступ до судових рішень, внесених до Єдиного державного реєстру судових рішень. 

Також є чіткий перелік інформації щодо якої існує заборона в її поширенні. Ця заборона стосується поширення інформації про направлення, переміщення зброї, озброєння та бойові припаси в Україну, рух, переміщення або розміщення Збройних Сил України чи інших утворених, відповідно до законів України військових формувань. За такі дії Законом України встановлено кримінальну відповідальність. Виходячи із існуючих обмежень в  умовах воєнного стану реалізація права на доступ до публічної інформації фактично здійснюється шляхом ознайомлення громадянами з  інформацією у  відкритих джерелах. 

«Участь в ролі спікерів на конференціях такого формату є надзвичайно важливою місією українських науковців на сучасному етапі державотворення, оскільки в такий спосіб ми маємо можливість на міжнародній арені презентувати не тільки свої наукові доробки, а й привернути увагу до соціально важливих питань, які особливо загострюються під час повномасштабного військового вторгнення росії на територію незалежної Української держави», – зазначила Ірина Припхан.

Реклама

Читайте також: Нові горизонти: безкоштовне навчання на грантовій основі в УКД