У храм Ворохти повернули відреставровані старовинні ікони (ФОТО)

Автор: Зелінська Тетяна

20 Бер, 2023 08:40

Поділитись публікацією
У храм Ворохти повернули відреставровані старовинні ікони (ФОТО)

У Хрестопоклонну неділю, в храмі Різдва Пресвятої Богородиці смт Ворохти, відбулося освячення двох відреставрованих старовинних ікон та їх сучасних копій.

Опісля святкової літургії, о. Василь Михайлюк за участі Ворохтянського селищного голови Олега Дземʼюка, ректора Прикарпатського університету Ігор Цепенда та присутніх вірян, урочисто освятили відреставровані ікони із зображенням Матері Божої з маленьким Ісусом та християнським сюжетом Вознесіння Господнього.

Минулого року під час ремонтних робіт на третьому поверсі адміністративного приміщення Ворохтянської селищної ради їх було знайдено в одному із занедбаних кабінетів. Якби не уважність начальника сектору цивільного захисту та мобілізаційної роботи Володимира Петрованчука, то ці святині могли б потрапити на смітник, як і весь інший мотлох.

На жаль, поки що таємничою пеленою покрита історія походження цих мальованих святинь. Де, коли і кому вони слугували та як ці ікони потрапили до селищної ради наразі не відомо. Можливо тут їх хтось переховував від знищення атеїстичною радянською владою, інформує “Галка” з посиланням на пресслужбу Ворохтянської селищної ради.

Завдяки клопотанню та домовленостям начальника відділу туризму, зовнішніх зв`язків та інвестицій Віталій Кермощук і ректора Ігоря Цепенди, ікони було передано на реставрацію до цього вищого навчального закладу. Більш ніж пів року, викладачі та студенти університету працювали над відновленням святинь і створенням їх сучасних репродукцій.

На думку фахівців кафедри образотворчого і декоративно-прикладного мистецтва та реставрації навчально-наукового Інституту мистецтв ПНУ ці релігійно-мистецькі творіння можуть бути датовані сімнадцятим століттям.

“Відрадно, що нарешті відреставровані ікони повернулися до Божого Храму, де вони продовжать служити громаді! А кожен бажаючий зможе відвідати церкву Різдва Пресвятої Богородиці у Ворохті, помолитися та звернутися до Господа у своїх потребах біля старовинних і намолених ікон”, – йдеться у дописі.