Китайські експерти Академії суспільних наук Китаю прийшли до висновку, що політику обмеження народжуваності в Китаї необхідно повністю скасувати.
Це відбулося через рік після того, як законодавці прийняли постанову, що дозволяє мати двох дітей сімейним парам, де один з подружжя є єдиною дитиною у своїх батьків, пише ТАСС.
Таке послаблення політики повинно було привести до стрімкого зростання населення, однак цього не сталося.
Насправді, за оцінками експертів приріст населення виявився настільки незначний, що в майбутньому не зможе компенсувати тенденцію старіння населення.
У лютому цього року чисельність літніх людей у віці більше 60 років в країні перевищила 200 млн чоловік, склавши 14,9% населення. Прогнозується, що до 2025 року їх число перевищить 300 млн.
У КНР все більше міських сімей воліють з фінансових міркувань обмежитися народженням і вихованням одну дитину. З них тільки 60-65% хотіли б мати другу дитину; в селі таких чадолюбних – до 90%.
Згідно з останніми даними Державного комітету у справах охорони здоров’я та планового народження КНР, з 11 млн сімей тільки 800 тис. Зважилися завести другу дитину.
Приблизно про те саме свідчать результати опитування, проведеного одним з китайських молодіжних журналів. Він показав, що 58% із понад 2 тис. Опитаних не планують другу дитину.
Деякі експерти вже говорять про те, що якщо не реформувати політику, то приріст населення до 2050 року буде менше 4%, що значно вплине на темпах розвитку країни.
Принципи демографічної політики в КНР почали формуватися ще в 70-х роках минулого століття, коли держава опинилася перед загрозою перенаселення. Сім’ям тоді дозволялося мати тільки одну дитину. У 2007 році влада дозволила мати другу дитину парам, в яких обоє з подружжя вихідці з сімей, в яких вони були єдиними дітьми.