У Коломиї створили “гарячу лінію” для повідомлень про борщівник
09 Чер, 2022 11:48
“Боротьба з борщівником – історія не нова. Далі відтягувати нема куди, тому вчора на комісії ТЕБ та НС напрацювали план подальшої роботи. Розумію, що за один раз вивести борщівник не вдасться. Але якщо цим питанням займатись системно, то результат буде”.
“Прошу кожного зрозуміти, що боротися з борщівником треба спільно. Об’єднавши зусилля, це вдасться зробити. Міська рада знищить борщівник на комунальних землях, але чи буде результат якщо із приватних територій постійно насіватимуться нові рослини? Ні! Тому і важливо, щоб кожен пильнував свою землю”, – додає Станіславський.
Борщівник Сосновського (Heracleum sosnowskyi Manden) – небезпечна багаторічна рослина – останнім часом набув значного поширення на Прикарпатті.
Небезпека для здоров’я людини пов’язана із наявністю фотоактивних речовин, що під дією ультрафіолетового, зокрема сонячного, випромінювання надають Борщівнику токсичних властивостей, навіть одноразове торкання до рослини призводить до опіків 1-3 ступенів, також рослина є контактним і дихальним алергеном, має сильний запах, який відчувається на відстані до п’яти метрів.
В Україні боротьба із борщівником ведеться на державному рівні. Землевласники і землекористувачі, які не вживають заходів боротьби з бур’янами, у т. ч. з борщівником, несуть адміністративну відповідальність за статтею 52 Кодексу України про адміністративні правопорушення.