У Коломиї створили “гарячу лінію” для повідомлень про борщівник

Автор: Зелінська Тетяна

09 Чер, 2022 11:48

Поділитись публікацією
У Коломиї створили “гарячу лінію” для повідомлень про борщівник
У Коломийській громаді хочуть по-максимуму викорінити борщівник Сосновського. Для цього створили спеціальні “гарячу лінію” для повідомлень від громадян.

 
Про це у мережі повідомив очільник громади Богдан Станіславський, інформує “Галка”.
 
“Боротьба з борщівником – історія не нова. Далі відтягувати нема куди, тому вчора на комісії ТЕБ та НС напрацювали план подальшої роботи. Розумію, що за один раз вивести борщівник не вдасться. Але якщо цим питанням займатись системно, то результат буде”.
 
Міська рада знає про деякі місця, де росте борщівник, та не всі. Є багато приватних територій, які заросли цією отруйною рослиною. Жителі громади можуть допомогти виявити такі ділянки. Інформацію надсилайте за посиланням – https://forms.gle/yXk52oqcaJp4Y6nW8 або дзвоніть за номером «гарячої лінії» 0 800 50 33 03.
 
Далі відповідні служби будуть визначати, кому саме належить земля, що заросла борщівником, та наголошувати на необхідності упорядкувати цю територію. Якщо результату не буде, то за справу візьмуться працівники комунального підприємства «Зеленосвіт». Але власникам у будь-якому випадку доведеться оплатити ці роботи. На ділянках комунальної власності небезпечна рослина також буде знищуватись силами «Зеленосвіту».
 
“Прошу кожного зрозуміти, що боротися з борщівником треба спільно. Об’єднавши зусилля, це вдасться зробити. Міська рада знищить борщівник на комунальних землях, але чи буде результат якщо із приватних територій постійно насіватимуться нові рослини? Ні! Тому і важливо, щоб кожен пильнував свою землю”, – додає Станіславський.
 
Довідково:

Борщівник Сосновського (Heracleum sosnowskyi Manden) – небезпечна багаторічна рослина – останнім часом набув значного поширення на Прикарпатті. 

Небезпека для здоров’я людини пов’язана із наявністю фотоактивних речовин, що під дією ультрафіолетового, зокрема сонячного, випромінювання надають Борщівнику токсичних властивостей, навіть одноразове торкання до рослини призводить до опіків 1-3 ступенів, також рослина є контактним і дихальним алергеном, має сильний запах, який відчувається на відстані до п’яти метрів.

В Україні боротьба із борщівником ведеться на державному рівні. Землевласники і землекористувачі, які не вживають заходів боротьби з бур’янами, у т. ч. з борщівником, несуть адміністративну відповідальність за статтею 52 Кодексу України про адміністративні правопорушення.