У Коломиї борються зі злом у центрі міста – п’яними безхатьками
06 Лип, 2015 13:22
Чаша терпіння мешканців міста переповнилася, й вони активно почали війну з алкоголіками. Адже ті вбивають не тільки своє здоров’я, а й псують репутацію Коломиї і настрій перехожих.
Читайте також: Мурал усміхненого В'ячеслава Чорновола у Коломиї хочуть перемалювати
Про це йдеться у статті «Репортера».
Коломийські громадські активісти підготували колективне звернення до міського голови, а також начальникам обласного і районного УМВС.
Міський голова Ігор Слюзар каже, що пияцтво в Україні – це соціальна проблема, з якою слід боротися журналістам, громадським активістам, міліції та судовій системі.
« Тут маємо і пережитки радянської «могаричевої» системи, і бажання втекти від відповідальності за власне життя й добробут. Але люди, які перетворили центр міста на витверезник, — це хронічні алкоголіки. 90% із них мають власне житло, проте відсипаються під пам’ятником Шевченку. Згідно з законом, якщо вони не чинять безпорядків і не поводяться агресивно, то для арешту немає підстав. В іншому разі їх забирають до відділку на три години.
Зворотній бік медалі — так звані «точки», де нелегально продають неякісний, зате дешевий алкоголь. Процес боротьби із цим запущено, проте закриття однієї «точки» затягується на 2-3 місяці, поки слідчі й судові матеріали пройдуть через складну бюрократичну машину. Наразі я бачу вихід у створенні у центрі міста постійного поста поліції. Вони ж мають патрулювати проспект Чорновола, Театральну і площу Шевченка, а також матимуть повноваження протидіяти стихійній торгівлі у цьому периметрі»,- сказав він.
Також, коментар залишив начальник Коломийського міськвідділу УМВС Остап Білейчук:
«Відносно осіб, які у стані алкогольного сп’яніня засинають на міських лавках – тут ми стикнулися з потребою відновлення витверезників. Згідно з законом, вони можуть діяти при міській раді. Але й тут є нюанси: процедура доправлення людей без постійного місця проживання чи у стані сильного алкогольного сп’яніння є напівдобровільною, і поки особа не порушує порядок у місті, нема підстав для тимчасового утримання у відділку чи витверезнику. Наразі ми працюємо над виявленням і документуванням нелегальних точок продажу алкоголю. Хоч це є в юрисдикції податкової міліції, але ми проявили власну ініціативу. Закрито два пункти продажу розбавленого спирту в центрі міста. На це пішло майже три місяці. А для патрулювання міста плануємо залучити громадських активістів, бо у розпорядженні міського відділу УМВС є лише 20 патрульних. Тобто є напрацьовані інструменти боротьби із цим явищем, будемо запроваджувати їх і в нашому місті».
Тож у Коломиї небайдужі почали активно боротися із п’яницями і є вже перші позитивні результати.