У ході роботи, експертна комісія у складі представників департаменту вагонного господарства ПАТ «Укрзалізниця», регіональної філії «Львівська залізниця» та філії «Панютинський вагоноремонтний заводу», який є розробником технічних умов із переобладнання мінераловозів, провела приймання дослідного зразка вагона, переобладнаного коломийськими вагонниками, перевірила конструкторську і технологічну документацію, а також ознайомилася з технічним оснащенням підрозділу та оглянула виробничі цехи підприємства. У підсумку експерти дали дозвіл на початок серійної модернізації і експлуатацію цього рухомого складу.
Нагадаємо, що за дорученням виконавчого директора регіональної філії «Львівська залізниця» Володимира Крота першими технологію ремонту та переобладнання мінераловозів неробочого парку на вагони для перевезення сипучих вантажів у серпні цього року опрацювали фахівці ремонтного вагонного депо Дрогобич. Після успішного досвіду ремонту та модернізації мінераловозів у Дрогобичі Володимир Крот поставив завдання опрацювати технологію та налагодити аналогічний процес в експлуатаційному вагонному депо Коломия. Крім того, влітку цього року в ремонтному вагонному депо Здолбунів освоїли технологію переобладнання універсальних платформ, що не задіяні в перевізному процесі, для можливості перевезення сипучих вантажів, пише Бліц-інфо.
Зауважимо, що Львівська залізниця стала першою і поки що єдиною серед регіональних філій ПАТ «Укрзалізниця», де налагоджено технологію ремонту та переобладнання такого рухомого складу в умовах депо. У такий спосіб львівські залізничники вирішують проблему недостатньої кількості рухомого складу, призначеного для перевезення сипучих вантажів, зокрема щебеню для потреб автодорожніх підприємств. Нині вже кілька десятків, а до кінця року – близько сотні одиниць відремонтованого та модернізованого рухомого складу працюватиме на замовників щебеневої продукції в регіоні.