У Коломийській громаді понад 400 людей перевірили здоров’я у медичному спецавтобусі (ФОТО)

Автор: Турій Роман

21 May, 2023 15:18

Поділитись публікацією
У Коломийській громаді понад 400 людей перевірили здоров’я у медичному спецавтобусі (ФОТО)

Відбувся десятий виїзд акції «День здоров‘я» – цього разу в Коломийську громаду. Місцеві мешканці проявили рекордну активність – участь в акції взяли понад 400 жителів громади, які отримали 693 послуги.

Вакцувалися від ковіду та дифтерії і правцю 85 осіб, отримали консультації 80. Виміряли артеріальний тиск 132 людям. 

Близько 250 осіб пройшли тестування та коронавірус, гепатит В/С, ВІЛ/СНІД, рівень холестерину та глюкози в крові. Також люди пройшли спірометрію, дерматоскопію, кардіограму, скринінг на туберкульоз, отримали обстеження офтальмолога, пише Галка.  

А для школярів показали мультфільм, провели навчальні експерименти та пізнавальну лекцію на тему: «Гігієна рук» та «Гігієна кашлю».

Захід підтримав та сприяв у організації міський голова Коломиї Богдан Станіславський, який на акції вакцинувався від дифтерії та правця. 

«Попит безкоштовних медичних послуг серед населення зростає. Під час заходу є змога вакцинуватись від коронавірусу, дифтерії та правця. Всім охочим безкоштовно роблять тести на ВІЛ/СНІД, гепатити, коронавірус, вимірюють рівень цукру в крові та холестерину, проводять спірометрію, дерматоскопію, вимірюють артеріальний тиск. Є можливість зробити кардіограму із розшифруванням. Хочу звернути увагу на те, що ми прислухаємось до запиту жителів громад і вчергове розширили спектр послуг в акції. Цього разу, наприклад, були доступні консультація психолога та обстеження офтальмолога. Днями раніше залучили інших вузькопрофільних фахівців. Дякую нашим партнерам та міській і районній владі за підтримку у наближенні медичних послуг до населення», – розповів головний державний санітарний лікар області Руслан Савчук.

Нагадаємо, раніше медики отримали чотири спецавтобуси від Міністерства охорони здоров’я України і представництва World Health Organization (WHO) в Україні для акції “День здоров’я”.