У комунальному транспорті Франківська ввели безконтактну оплату. Як це працює? (ФОТОІНСТРУКЦІЯ)

Автор: Турій Роман

31 Січ, 2019 11:08

Поділитись публікацією
У комунальному транспорті Франківська ввели безконтактну оплату. Як це працює? (ФОТОІНСТРУКЦІЯ)

31 січня на території тролейбусного депо презентуватували послугу оплати за проїзд у комунальному транспорті безготівковим способом.

Читайте також: 21 будинок у Франківську ще без тепла: мер обіцяє опалення “сьогодні-завтра”

З 1 лютого у тролейбусах фірми «Ман» можна буде платити проїзд безконтактною банківською карткою чи іншим пристроєм, який підтримує функцію PayPass. “Галка” розповідає читачам, як це працює.

1. Візьміть безконтактну картку (безконтактна картка – це картка, на якій є значок PayPass) або будь-який безконтактний пристрій оплати, тобто Apple Pay чи Google Рay (смарт годинник чи телефон).

2. Прикладіть картку або смарт-пристрій, яким збираєтесь оплатити проїзд у транспорті, до валідатора. (До слова, якщо прикласти картку двічі, пристрій спитає «Чи справді ви хочете оплатити проїзд ще раз».

3. Приклавши картку або смарт-пристрій для оплати, ви побачите, що на валідаторі засвітиться зелена галочка, і буде відповідний звук.
Це означає, що оплата пройшла успішно.
Мобільні валідатори будуть у водіїв та контролерів громадського транспорту. Він працюватиме за таким же принципом. Єдине – пристрій видрукує квиток для пасажира, на якому буде написано час придбання квитка і маршрут. Це дозволяє уникнути махінацій, тобто ви не зможете сісти з цим квитком у тролейбус ще раз.

Вартість проїзду залишилась 2 гривні, тобто ніякі додаткові кошти не знімають, якщо розраховуєтесь карткою. Стаціонарні валідатори наразі мають лише тролейбуси MAN, інші, як і 27 і 41к автобусний маршрут матимуть їх до першого червня.

Зараз програмісти працюють над додатком, яким можна буде відслідковувати всі поїздки і купувати собі місячний абонемент.

«Ми раді, що завдяки спільній роботі наших партнерів, компанії “Visa” та нашого комунального підприємства, ми розширюємо можливості оплати в комунальних тролейбусах і автобусах. Наша мета не лише збільшувати частку комунального транспорту, закуповувати новий рухомий склад, але й впроваджуючи сучасні технології оплати проїзду. Як ви знаєте, ми першими в Україні запровадили смс-квиток, а сьогодні ми одними з перших починаємо прийом безконтактної банківської картки. Таким чином ми продовжуємо розвивати концепцію «Івано-Франківськ smart city» і до 1 червня 2019 року маємо на меті максимально перейти до впровадження “електронного квитка”,- зауважив міський голова Руслан Марцінків.

“Ніхто так швидко не реалізовував такі складні ідеї, тому найщиріші похвали вашому місту. Це справді європейська практика і окрім Києва та Харкова цього ще ніхто не робив. Івано-Франківськ дуже успішно впроваджує цю надскладну систему”,- розповідає представник компанії “Visa” Євген Лісняк.