У Косівському музеї дефілювали у старовинних вишиваних киптарях (ФОТО)

Автор: Костинюк Олександр

24 Лют, 2023 16:08

Поділитись публікацією
У Косівському музеї дефілювали у старовинних вишиваних киптарях (ФОТО)

У Косівському музеї народного мистецтва та побуту Гуцульщини дефілювали моделі. Яскраве мистецьке дійство супроводжувало презентацію виставки кушніра Михайла Вінтонюка.

Майстер з села Корнич на Коломийщині не тільки сам виготовляє традиційний одяг з овчини, а й реставрує старовинні киптарі та кожухи. На виставці експонуються світлини з моделями у народному одязі, поруч – зроблені власноруч та реставровані кушнірські вироби пана Михайла, їх доповнює давній гуцульський одяг зі збірки Музею.

Про це пише “Галка” з посиланням на фб-сторінку музею.

“Для гостей презентації влаштували вражаюче шоу. Програма розпочалася з чуттєвого та вишуканого виконання пісні Іванкою Червінською, фіналісткою шоу “Голос країни”. Далі під награвання цимбал чарівні моделі продемонстрували народні строї з реставрованими паном Михайлом киптарями з Покуття, Буковини та Гуцульщини”, – йдеться в повідомленні.

Кульмінацією етнодефіле став вихід молодої пари у весільному вбранні села Корнич початку ХХ століття. Глядачів вразили “вишивані” покутські киптарі з багатим оздобленням, які майстер виготовив власноруч. Строї наречених Михайло Вінтонюк реконструював за світлиною 1933 року та розповідями старожилів. Розкішний вінок молодої відтворила племінниця Надія Вінтонюк.

Автора виставки публіка вітала гучними аплодисментами. Михайло Вінтонюк поділився своєю особистою історією про шлях до ремесла, перші замовлення та особливості зникаючого народного промислу. Велику увагу пан Михайло приділяє дослідженню місцевих одягових традицій.