У Космацькій громаді обговорили, як вирішити проблему зі сортуванням сміття

Автор: Зелінська Тетяна

27 Тра, 2023 19:30

Поділитись публікацією
У Космацькій громаді обговорили, як вирішити проблему зі сортуванням сміття

У Космацькій громаді відбулася діалогова зустріч на тему «Сортування побутових відходів». Під час зустрічі учасники обговорили як налагодити сортування сміття у громаді. 

На початок зустрічі голова громади Дмитро Мохначук розповів про стан справ з вивозом сміття та з намаганням громади займатися його сортуванням. Він розповів про спробу організувати склад з подрібнювачем скла, що дало б змогу збирати сміття та потім його продавати. Проте громада не сприйняла таку пропозицію через думку, що така мініфабрика шкодитиме довкіллю.

Начальник комунального підприємства Михайло Вардзарук розповів, що громада займається самостійно вивезенням сміття, за більш ніж 140 км. Машина, котру має громада, не дозволяє вивозити багато сміття за раз, планують купити більшу та покращити рентабельність. Також для покращення рентабельності за словами керівника КП варто, щоб кожен двір мав підписану угоду з КП, або принаймні одну на два двори. Наступним кроком вже буде сортування.

Учасники говорили про акції котрі було б добре проводити щодо сортування. Про заохочення підприємців мати сортувальні баки біля закладів ведення бізнесу. Про те що варто мати орган, котрий буде виписувати штрафи за несанкційне поводження зі сміттям. Представник молодіжної ради сказав, що можуть придумати акції на підтримку спортивного руху по збору скла в громаді.

Андрій Фендик регіональний координатор проєкту зазначив:

«Громада проробила багато корисних кроків для початку сортування сміття і з допомогою активної молоді, місцевих активістів та різних заходів більше привернути увагу до проблеми зі сміття загалом, а так і з його сортуванням».