У Косові хочуть відкрити культурно-мистецький комплекс у формі дзбаника (ФОТО)
20 Гру, 2019 15:44
У середмісті Косова планується відкриття культурно-мистецького комплексу у формі дзбанику, де буде розміщено мінікінотеатр, гончарські майстерні, виставкові зали.
Читайте також: На Прикарпатті є пошкодження енергетичної інфраструктури після ранкової атаки росіян, — Шмигаль
Нагадаємо, що 12 грудня Косівську кераміку внесли до переліку нематеріальної культурної спадщини людства ЮНЕСКО.
Відповідне рішення з проводу цього було прийняте у столиці Колумбії Боготі під час 14-ої сесії Міжурядового комітету з питань нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО. Додамо, що роботи на визнання подали учасники із 42 країн світу. Оцінювали їх представники зі 148 країн, інформує “Галка” з посиланням на ОДА.
Визнання особливої техніки розпису керамічних виробів на світовому рівні стало можливим завдяки роботі косівської художниці, науковця Марії Гринюк, яка підготувала досьє на самобутню кераміку.
Сьогодні голова обласної державної адміністрації Денис Шмигаль під час зустрічі із Марією Гринюк привітав її із вагомим досягненням у галузі культури та зазначив, що визнання косівської кераміки, яка має тисячолітню історію, є значущим надбанням людства.
«Завдяки ініціативі і наполегливій роботі Марії Гринюк кераміку Косівщини внесли до духовних надбань людства, що стало знаковою подією у культурному житті не лише області, а й держави загалом, – розповів Денис Шмигаль. – Це вже другий український елемент, який разом із петриківським розписом внесено до Репрезентативного списку ЮНЕСКО».
Особливістю кераміки, на переконання керівника області, є її символізм та збережена тисячолітня традиція.
За словами Марії Гринюк, Гуцульщина є надзвичайно багатою на різноманітні культурні надбання, які варті світового визнання.
«Своєрідністю косівської кераміки є передача історії етносу завдяки поєднанню триколірної гамми та образного змісту сюжетно-тематичних композицій», – підкреслила майстриня.
Марія Гринюк розповіла про методику створення і техніку виконання керамічних виробів, поділилася задумами розвитку ремесла.
Варто додати, що у середмісті Косова планується відкриття культурно-мистецького комплексу у формі дзбанику, де буде розміщено мінікінотеатр, гончарські майстерні, виставкові зали. Це, на переконання майстрині, допоможе популяризувати і розвивати традицію керамічного розпису.
За сприяння у визнанні косівської кераміки нематеріальною культурною спадщиною людства ЮНЕСКО Президент України Володимир Зеленський своїм Указом присвоїв Марії Гринюк звання «Заслужений діяч мистецтв України». Нагороду майстрині вручили сьогодні під час ІІ-го пленарного засідання сесії обласної ради.