Косівський байкер створив музей мотоциклів з гуцульським колоритом
13 Лип, 2017 11:10
Косівчанин Василь Курищук, президент місцевого мотоклубу “Хайлендерс”, живе мотоциклами і виховав чимало чемпіонів. Він створив майстерню-музей мотоспорту.
На минулих вихідних, пише Репортер, в Косові відбувалися змагання з хард-ендуро, які організовував мотоклуб “Хайлендерс”. Діє він уже понад 10 років і зібрав мотоциклістів різних дисциплін: кросметів, ендуристів, туристів, просто байкерів. Керує клубом президент, байкер із багаторічним стажем Василь Курищук.
Пан Василь займається мотоспортом з 1970-х.
“Колись кожен регіон готував окремо спортсменів різної спеціалізації – хто спідвеїстів, хто кросовиків, – розповідає Курищук. – Франківщина готувала багатоборців: кидання гранати, стрільба, їзда на мотоциклі. У нас тут проводились чемпіонати України, СРСР. Ось схема траси 1985 року. Стартували в Коломиї, а фінішували в Шешорах, на Косівщині. Коло на 150 км, а таких за день треба було зробити три. Зараз – квіточки в порівнянні з тим, як ми змагалися. Мотоцикли на руках через річку переносили”.
Минулого року, до 10-ліття клубу, в Косові започаткували першу гонку з хард-ендуро. Василь Курищук каже, що такої дисципліни не проводять ніде в Україні. Раніше було в Криму.
На території місцевої солеварні, яку орендує Курищук, є майстерня, клуб, тренувальна база і музей. Тут же є хостел для байкерів. Все в одному просторому приміщенні. Півсотні байків. Поміж ними на стінах – гуцульські килими, різьблені старовинні вироби, бербениці, постоли, кептарі і колекції мотошоломів.
“Колись яка екіпіровка була? Кирзові чоботи, сорочка в клітинку й танковий шолом – ото і все”, – розказує Курищук біля стелажа із шоломами.
Найстарший експонат тут – мотоцикл 1939 року, “Москва”. Каже, зроблений за копією німецького DKW.
Окрема в музеї стіна з грамотами, нагородами та кубками. З 1986 року Курищук – на тренерській роботі. Виховав чимало чемпіонів, майстрів спорту. Серед них і його син. Каже, що у них ціла мотодинастія, бо обидва брати Курищуки і їхні сини брали участь у чемпіонатах. Займалася мотокросом і донька пана Василя.
“У нас діти катаються з 4 років, – розповідає Курищук. – Це у нас такого віку наймолодший учасник мотоклубу. Приходить до мене маленький хлопчик, подає руку і я чую – мотогон”.
Василь Курищук має ще одну мрію – хоче в Косові зробити трасу для картингу. Переконаний, що цей вид спорту найбезпечніший для дітей.