У кожного лікаря має бути комп’ютер і принтер, щоб укласти угоду з пацієнтом відповідно до нової реформи
20 Лют, 2018 11:11
На оперативній нараді у міськвиконкомі 20 лютого Марія Бойко, очільниця міського управління охорони здоров’я, розповіла про процес укладення договору між пацієнтом та лікарем, який чекає на всіх франківців.
За її словами, цей процес може тивати протягом року. Але бажано укласти декларацію до липня.
«Від того, скільки пацієнтів укладе угоди з лікарями, залежить фінансування медзакладів у другому півріччі», – сказала Бойко.
Знайшовши терапевта, який йому підходить, пацієнт має укласти з ним декларацію про намір співпрацювати. Лікар своїм електронним підписом має підписати декларацію. Один екземпляр залишається у лікаря, один – у пацієнта.
Для того, щоб підписати декларацію, потрібно прийти до лікаря з паспортом та ідентифікаційним кодом. Для дітей – свідоцтво про народження.
У декларації має бути вказано, хто обслуговуватиме пацієнта, якщо лікар буде у відпустці, на курсах тощо. Також вказуються контактні дані близьких пацієнта – на випадок якщо з ним щось станеться.
Однак Марія Бойко повідомила, що дотепер кінцевого зразка декларації немає. Документа у Міністерстві охорони здоров’я, який би мав затвердити вигляд декларації, ще не видали.
Очікують, що він буде з квітня. Адже термін підписання декларації стартує з 1 квітня.
«Зараз триваєпідготовчий процес, пацієнти мають знайти свого лікаря», – зауважила Бойко.
За її словами, 54 тисячі іванофранківців вже записалися у системі Medics, виявивши намір укласти угоду з лікарем.
В одного сімейного лікаря у місті не може бути більше 2000 пацієнтів. На одного пацієнта виділяється 370 гривень. Якщо лікар набирає максимум – дві тисячі пацієнтів, то виходить, що кожному він може виділити лише по одній годині на рік – чотири прийоми по 15 хвилин.
На кожному робочому місці лікаря має бути комп’ютер. Щоб заповнювати декларації, складати рецепти та вести іншу документацію.
Марія Бойко розповіла, що педіатричні відділеня комп’ютеризовані, п’ята поліклініка обладнана повністю, інші – частково. Ще треба 60 комп’ютерів для медзакладів міста.
«Для кожного лікаря треба і комп’ютер, і принтер.Ці витрати лягають на плечі місцевого бюджету», – сказала Бойко.