У Краєзнавчому музеї показали відреставровану скульптуру покровителя молоді та студентів (ФОТО)

Автор: Турій Роман

15 Лис, 2019 12:35

У Краєзнавчому музеї показали відреставровану скульптуру покровителя молоді та студентів (ФОТО)

У Краєзнавчому музеї відкрили виставку “Повернення сакральних реліквій” у межах проєкту “Врятуймо скарби разом!”.

Уперше глядачам представили унікальну відреставровану скульптуру святого Алоїзія Гонзаги. Він вважається покровителем молоді та студентства. А також показали ще одну скульптуру – Ігнатія Лойоли, яка досі чекає на реставрацію.

Реставраторка Краєзнавчого музеї Соломія Сташків-Олійник розповідає, що дані скульптури знаходилися у фонді музею і перебували у поганому стані. Автор скульптури невідомий.

«Ми зараз презентуємо не тільки свою роботу, а історію. Поряд з реставрацією проводили і різноманітні дослідження, аби зрозуміти, чому ці постаті важливі. Реставрація тривала впродовж року», – каже реставраторка.

Скульптура Святого Алоїзія Гонзаги виготовлена з дерева і датується XVIII – XIX ст, інформує «Галка».

«Потрібно було її укріплювати, очищати від забруднення. Технологія виготовлення – різьблення. Нам відомо, що Алоїзій Гонзаги зображався з Біблією і хрестом, але коли ми отримали скульптуру, то цього всього не було. У нього також відсутні пальці», – говорить Сташків-Олійник.

Святий дуже шанований у Європі. Там студенти приходять до нього, аби помолитися. У Краєзнавчому музеї сподіваються, що і франківські студенти прийдуть до святого – їх хотіли б пускати безкоштовно.

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry