У Крихівцях церква за пожертви будує дитсадок на 120 місць (ФОТОФАКТ)
24 Вер, 2021 10:44
На сайті Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ розповіли про створення та діяльність церква Святих Кирила і Методія, що знаходиться в селі Крихівці (вул. Вербова, 32).
Як народилася парафія Святих Кирила і Методія?
Її історія почалася у 2004 році, коли владика Софрон Мудрий, ЧСВВ створив парафію Святих Рівноапостольних Кирила і Методія на околиці міста, де знаходився Новіціатський дім Блаженномученика Григорія Хомишина. Владика поручив цю парафію під опіку отців Згромадження Воплоченого Слова.
На території Південного деканату, до якого і належить храм, проживає близько 280 родин, але віряни з самого Івано-Франківська також є частиною парафії. Ім’я святих Кирила і Методія парафії дали на честь просвітителів слов’ян – тих, хто євангелізував на наших землях. Отець Йосафат вважає цю назву дотичною до харизми Згромадження Воплоченого Слова. Сучасне подвижництво згромадження є у певному сенсі продовженням історичної місії святих Кирила і Методія – євангелізація культури.
У 2004 році владика Софрон Мудрий поблагословив наріжний камінь храму, згодом було посвячено хрест і започатковано проєкт будівництва парафіяльного храму. Хоч початки, як завжди, були дуже скромні, але протягом десяти років кількість парафіян збільшувалася, адже у масиві поселялися нові жителі.
Першим настоятелем парафії був о. Фернандо Браво, ВС, а з березня 2007 року і по сьогодні парохом є о. Йосафат Бойко, ВС.
Парафіяльний храм, будівництво якого розпочалося у червні 2007 року, урочисто було освячено 2 червня 2013 року за участю чотирьох єпископів — Митрополита Володимира Війтишина, Владики Софрона Мудрого (нині покійного), Владики Тараса Сеньківа, Владики Гліба Лончини. 28 травня 2017 року храмове свято очолив Владика Венедикт Алексійчук, нині єпископ Чиказький (США).
Щороку парафію відвідують владики синоду УГКЦ як з України, так із-за кордону, серед яких владика Браєн Байда (Канада), владика Богдан Дзюрах (Німеччина), Богдан Манишин (Стрий), владика Борис Гудзяк (США).
Отець Йосафат розповідає, що вони завжди раді вітати гостей у храмі та в спільноті і пригадує одну з важливих пам’ятних подій. З нагоди завершення 100-літнього ювілею Фатімських Об′явлень, 22 грудня 2017 року, церкву відвідав Отець і Глава УГКЦ Патріарх Святослав. Того дня Предстоятель освятив мозаїку Фатімської Богородиці.
Благодійницька діяльність як любов до ближнього
Однією з особливостей розвитку парафії є слідування словам: «Нехай твоя права рука не знає, що робить ліва». Всі будівництва та благодійні заходи відбуваються саме за таким принципом. Доброчинці та жертводавці залишаються інкогніто, адже нагороду отримають не від людей, а від Бога.
Головний важіль благодійності – парафіяни. Після того, як при церкві створили монастирський центр, першою благодійною справою став збір коштів на купівлю квартири для однієї багатодітної сім’ї. За півтора року всі гроші було зібрано, а батьки з сімома дітьми отримали житло, якого потребували.
Парафіяни постійно допомагають нужденним: склавши список із сотні потребуючих родин з різних районів міста та довколишніх сіл, двічі на рік парафіяльна спільнота пакує та розвозить продуктові набори.
Також при монастирському центрі діє волонтерські перукарня та масажний кабінет. А також функціонує Центр дитячого розвитку «Ковчег», який готує дітей і вихователів до перебування в майбутньому католицькому дитячому садочку. З Божою допомогою садок «Ковчег» на 120 дітей планують відкрити наступного року. Заклад будують коштами жертводавців саме способом таємної пожертви.