У Крилосі та сусідніх селах зготували 25 тисяч вареників для бійців ООС (ФОТО)

Автор: Турій Роман

07 Jan, 2022 19:23

Поділитись публікацією
У Крилосі та сусідніх селах зготували 25 тисяч вареників для бійців ООС (ФОТО)

Напередодні Різдвяних свят мешканці Галичини взялися за традиційну передсвяткову кампанію приготування для захисників на Сході традиційних страв, куті, копченостей тай взагалі будь-яких продуктів, особливо домашнього приготування. 

Це неабияк підтримує бойовий дух воїнів, додає їм впевненості в тому, що про них пам’ятають, їх підтримують і покладають на них великі надії.

Десь приблизно так відбувалося і в Крилоському ліцеї Галицької територіальної громади. З ініціативи мешканця с.Крилос, колишнього учасника АТО, а зараз підприємця і волонтера Андрія Бранця, тут приготували понад 7 тисяч вареників.

Він, вкотре збираючись до побратимів, що несуть службу і оберігають наш з вами спокій на лінії розмежування в Донецькій і Луганській областях, виділив муку та інші необхідні інгредієнти, і запропонував приготувати вареники. Його ініціативу підхопили односельчани – вчителі та працівники Крилоського ліцею, а також мешканці інших сіл громади. Директор ліцею Ігор Духович каже, що до цієї ініціативи зголосилася, практично, вся жіноча частина колективу.

За словами Андрія Бранця, всього у Крилосі, Вікторові, Брині та у Галицькому територіальному центрі соціальних послуг готують близько 135 відер вареників, а це понад 25 тисяч штук, інформує сайт “Галицьке слово”.

Окрім цього, як повідомив нам волонтер Михайло Вітовський, на Схід поїдуть 150 банок тушонки, які вже традиційно готує і надає для українських захисників ТОВ “Ґудвеллі Україна”, інші консервації, які приносять небайдужі мешканці громади, питна вода від галицьких підприємців, засоби гігієни тощо.

Волонтери кажуть, що серед всього іншого, що повезуть хлопцям, є навіть продукти, які передають наші співвітчизники з Іспанії, Італії, Франції та інших країн Європи.

Отож, завдяки волонтерам і небайдужим громадянам, наші воїни незабаром отримають смачні гостинці з рідного краю.

Про те як готували вареники у Крилоському навчальному закладі розповіла в соціальній мережі заступник директора Крилоського ліцею Соня Питель-Медведович.

«Наближається одне із найпрекрасніших християнських свят – Різдво Божого Дитятка, яке рятує людство. Всі з нетерпінням чекають радіти, колядувати і прославляти Ісусика. Але неспокійно у нашій державі, у нас іде війна на Сході. Знову в шанцях, бліндажах і наметах святкуватимуть Різдво наші захисники. Ми дякуємо вам за спокій, ми молимося за вас, за те, щоб ви всі повернулися додому живими. Вже декілька разів працівники нашого ліцею намагаються подарувати вам, наші захисники і захисниці, миті домашнього тепла, миті домашніх страв, миті турботи про вас – ми ліпимо вам вареники. На пропозицію волонтера Андрія Бранця ми відправляємо ці пакунки і разом з тим, ми бажаємо вам міцного здоров’я, щастя, миру, любові і кохання! Хай вас огортає своїми крилами ваш Ангел-Охоронець, а новонароджене Дитятко захистить від ворогів! Повертайтеся додому живими і здоровими! Хай запанує МИР! З вами Бог і Україна!», – написала пані Соня.