У КВУ визначили, що голова Івано-Франківської ОДА – один з найгірших в Україні

Автор: Турій Роман

28 Лип, 2017 20:40

Поділитись публікацією
У КВУ визначили, що голова Івано-Франківської ОДА – один з найгірших в Україні

Комітет виборців України склав рейтинг, в якому вишикував українських губернаторів від найгірших до найкращих за підсумками їхньої діяльності в І півріччі 2017 року.

Про це повідомляється на сайті КВУ.

За результатами аналізу, останню (24-ту) сходинку рейтингу посів черкаський губернатор Юрій Ткаченко. Фахівці комітету з’ясували, що впродовж І півріччя в області було зафіксовано зниження темпів промислового виробництва (на 3,6% за січень-травень).

Також експерти відзначили проблеми області в питанні подолання корупції. Суттєві проблеми були зафіксовані із проведенням виборів до об’єднаних громад 30 квітня.

Інші місця наприкінці рейтингу посіли очільники Івано-Франківської ОДА Олег Гончарук (20), Чернівецької – Олександр Фищук (21), Рівненської – Олексій Муляренко (22) та Волинської – Володимир Гунчик (23).

У звіті, оприлюдненому КВУ, йдеться, що Івано-Франківська область втратила дві позиції у порівнянні з першим кварталом цього року, опустившись в останню п’ятірку рейтингу.

Експерти згадали про проблеми в області у питанні боротьби з корупцією. Зокрема, наприкінці травня було затримано посадовця Управління держпраці в Івано-Франківській області за підозрою в отриманні хабара.

Що стосується політичної ситуації в області, експерти чомусь зазначають тяжкі конфлікти голови ОДА на всіх рівнях: з облрадою (стосовно призначень на посади), з міською радою та міським головою Івано-Франківська та інших міст. Хоча про такі конфлікти в ЗМІ останнім часом нічого не відомо.

Також експерти помітили, що в області росте промисловість на фоні загальноукраїнського падіння. А також хороші темпи розвитку туризму.

Найвищі оцінки експертів отримали вирішення регіональних проблем, вирішення кризових ситуацій та децентралізація.

Найнижчі – протидія корупції, кадрова політика та взаємодія з місцевими представницькими органами влади.

Разом з тим експерти відзначають проблеми у боротьбі з корупцією в області: правоохоронці регулярно здійснюють затримання на гарячому або викривають корупційні схеми у селищних, районних та міських радах, виконкомах, закладах освіти та медицини.

Також, на думку експертів, проблемною є кадрова політика ОДА: на їхню думку, на “хлібні” посади призначають людей з близького кола.

Експерти окремо наголосили, що в області склалася важка та несприятлива ситуація з отриманням біометричних паспортів. В районах та містах фіксуються численні затримки з оформлення біометричних паспортів.

Негативно експерти оцінили ситуацію з працівниками заводу “Княгинин”, які упродовж тривалого часу не отримують заробітну плату та не можуть потрапити на територію заводу.

Також експерти окремо відзначили релігійний конфлікт між представниками греко-католицької церкви та православними Московського патріархату у Коломиї. Разом з тим голова ОДА назвав це протистояння черговою спекуляцією.

На думку експертів КВУ, керівники областей, які посіли останні місця у рейтингу, перебувають у зоні “ризику” та найближчим часом можуть втратити свої посади, якщо суттєво не покращать результати.

Водночас, за висновком комітету, очолили рейтинг голови Харківської (Юлія Світлична), Тернопільської (Степан Барна), Закарпатської (Геннадій Москаль), Кіровоградської (Сергій Кузьменко) та Донецької (Павло Жебрівський) обласних державних адміністрацій.

Читайте також: У Франківську хуліган з сокирою кидався на мешканців готелю

Теги: