У Латвії презентували найбільший у світі рояль

Автор: Костинюк Олександр

29 Лип, 2019 02:39

У Латвії презентували найбільший у світі рояль

У новому концертному залі латвійського портового міста Вентспілс 26 липня представили публіці вертикальний рояль, довжина струн якого становить 4,7 метри.

Хоча цей факт поки не був засвідчений представниками Книги рекордів Гіннеса, втім інструмент, розроблений Давідом Клавінзом, вважають найбільшим у світі роялем. До цього таким вважався теж інструмент, спроєктований Клавінзом, який мав висоту 4,5 метри.

Окрім свого розміру, рояль незвичний тим, що глядачі можуть побачити його струни, а довжина сталевої рами становить шість метрів. Для того, аби зіграти на роялі, піаністи повинні піднятися сталевими сходами на балкон, інформує “Кореспондент.нет”.

“Музика, яка найбільш пасуватиме для виконання на цьому інструменті, – це перш за все дуже експресивні твори, наприклад, Рахманінова, Скрябіна, але і сонати Бетховена звучатимуть цілком по-іншому на ньому”, – сказав Клавінз в інтерв’ю агенції новин AFP.

У рояля відсутній дерев’яний корпус, тому слухачі зможуть почути кожен “відтінок” звуку, додав розробник.

Творчий керівник нового концертного залу Мікс Магоне зазначив, що інструмент викликав великий інтерес з боку композиторів та виконавців. Мер міста Айварс Лембергс сподівається, що концертний зал з незвичайним роялем привабить у місто багатьох туристів та поціновувачів музики.

За словами Магоне, одним з перших на новому інструменті наступного тижня має зіграти відомий канадський піаніст українського походження Любомир Мельник.

Довідково. Давід Клавінз розробив свій перший вертикальний рояль у 1985 році. У своїй майстерні в угорському місті Вац він продовжує вигадувати нові моделі таких інструментів.

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry