У лісі на Прикарпатті знайшли рідкісний гриб (ФОТОФАКТ)

Автор: Назарій Боднарчук

20 Aug, 2022 09:02

Поділитись публікацією
У лісі на Прикарпатті знайшли рідкісний гриб (ФОТОФАКТ)

У Галицькому національному природньому парку знайшли місце, де росте червонокнижний гриб Butyriboletus appendiculatus або боровик дівочий.

Про це повідомили на facebook-сторінці організації, пише Галка.

Плюс ще одне місцезростання уже червонокнижного Butyriboletus appendiculatus в Галицькому НПП. Виявлений 18 серпня поблизу с. Крилос в грабово-дубовому лісі. На території парку трапляється досить рідко. Знахідка цінна тим, що раніше в межах Галицького НПП цей вид реєструвався тільки в букових лісах або лісах з домішкою бука, – йдеться у дописі.

Довідково: Butyriboletus appendiculatus (Боровик жовто-коричневий, Боровик дівочий, Боровик червонуватий).

Шапка діаметром 7 – 15 (20) см, м’ясиста, спочатку напівсферична, пізніше випукла, випукло-розпростерта, подушковидно-розпростерта. Поверхня шапки спочатку повстисто-опушена, матова, пізніше гола, блискуча, жовто-бура, червоно-бура, червоно-оливково-коричнювата, коричнево-бура. Ніжка висотою 5 – 15 см, діаметром  1 – 6 см, булавовидна, з віком циліндрична, з кореневидним загостреним відростком, спочатку жовта, золотисто-жовта, пізніше коричнювата, у місцях дотику злегка синіє.

М’якоть м’ясиста, щільна, в молодих екземплярів тверда, жовта, в основі ніжки бура, коричнювата або рудувата, на зрізі слабо синіє, з приємним запахом та смаком.

Їстівний гриб 1 категорії. Використовується вареним, смаженим, маринованим, сушеним.

Росте з червня до жовтня, в листяних лісах, на сонячних ділянках, на узліссях, на лісових галявинах, з дубами та буками, рідко. Рідкісний вид. Зустрічається по всьому Лісостепу.