У лісництві біля Франківська активісти висадили нові дерева (ФОТО)

Автор: Людмила Баран

22 Кві, 2016 15:51

Поділитись публікацією
У лісництві біля Франківська активісти висадили нові дерева (ФОТО)

У лісництві поблизу села Нова Гута 22 квітня громадські активісти влаштували толоку. Прибирали ліс від сміття та допомогали лісникам висаджувати нові дерева. 

Читайте також: У грудні 18 прикарпатців отруїлися чадним газом, з них п'ятеро - діти

В акції  взяли участь студенти факультету фізичного виховання ПНУ, самооборонівці та члени громадської ради при обласному управлінні лісового господарства.

 Під час толоки посадили трирічні саджанці дуба у Ямницькому лісництві. Петро Адамчук, представник Івано-Франківського лісгоспу, розповів, що на цій ділянці раніше косили сіно,  а зараз вона не використовується. Крім того, планують посадити клен. Всього – тисяча саджанців на 0,2 гектара.

“Дуже приємно, що громадські організації проводять такі акції, бо це популяризує лісове господарство, – сказав Адамчук. – Цього року лісгосп посадив вже сто гектарів лісу, всі ділянки, які вирубуються одразу заліснюються. Ми тут вирубували, згідно з матеріалами лісовпорядкування, по стиглості лісу. Крім того, хворі дерева”.

Організатор акції Петро Матейко, секретар громадської ради при управлінні лісгоспу,  розповів, що місце обрали неспроста, бо громадська рада вела розслідування щодо незаконної рубки дерев поблизу сіл Майдан і Нова Гута. Після перевірки з’ясували, що все відбувалося законно.

«Була проведена клопітка праця, перевірялася  документація, спільно робилися виїзди з представниками управління лісового господарства. Нарешті була досягнута згода, ми підписали меморандум і, згідно з проектом відновлення територій, ми сьогодні проводимо висадку. У подальшому наша громадська рада планує втручатися в роботу комісій з інвентаризації земель. Тому що досить часто населені пункти збільшуються за рахунок зменшення лісових масивів. Ми зробимо все можливе, щоб не допустити незаконних рубок»,- сказав Матейко.

Також громадські активісти відвідали ділянку у Луквицькому військовому лісництві, де відбулася вирубка. У них є підозра, що її віддадуть під забудову замість садити на ній нові дерева.

Проте представники лісництва запевняють, що там уже ростуть саджанці дуба, а також має насіятися смерека. Кілька деревець посадили у присутності гостей. Поруч з ділянкою розсадник, де скоро мають прорости 500 кілограм засіяних восени жолудів.

 «Планування вирубок проводиться на десятиріччя, – розповів Василь Саламага, головний лісничий Прикарпатського військового лісгоспу. – Зрубані тут дерева по віку вже були старі і втрачали технічну якість. Так, як люди: до 50-60 років працюють, а далі пенсійний вік наступає».

Також 22 квітня громадська рада при обласному управлінні лісового господарства підписала меморандум з ДП «Івано-Франківський лісгосп» та Прикарпатським військовим лісгоспом. Як розповів голова ради Олександр Осіпов, угода спрямована на  вирішення проблемних питань у лісовій галузі: удосконалення роботи лісництв, відвантаження лісу, законність вирубки тощо.