У Марцінківа нарешті придумали, як підвищити тарифи на квартплату (ДОКУМЕНТ)

Автор: Застава Максим

15 Лют, 2022 12:10

Поділитись публікацією
У Марцінківа нарешті придумали, як підвищити тарифи на квартплату (ДОКУМЕНТ)

Понад рік знадобився мерії Івано-Франківська, аби знайти механізм підвищення розміру плати за утримання будинків, які перебувають в управлінні КП “Управляюча компанія “Комфортний дім”. Під шумок збільшити квартплату руками виконкому планують і деякі приватні управителі. 

Читайте також: У франківській поліклініці №4 оновили гінекологічний кабінет (ФОТО)

Відповідний документ ухвалено виконавчим комітетом 27 січня 2022 року.

Згідно з рішенням виконкому утворено конкурсну комісію для вибору управителя та затверджено список зі 1111 будинків, які будуть винесені на цей конкурс. Власне деталі майбутнього конкурсу має розробити вже сама створена комісія.

“Законодавство тепер не передбачає у виконавчого комітету повноважень щодо встановлення тарифів на послугу з управління будинків. Розмір цієї плати мають затверджувати на своїх зборах мешканці, тобто співвласники будинку. Як це робиться в усіх ОСББ, і як це зроблено в окремих так званих “комунальних” будинках”, – коментує ініціативу влади депутат Івано-Франківської районної ради, юрист Вадим Войтик.

Єдиний варіант, коли виконком міськради дотичний до цього питання, – це проведення конкурсу. За його підсумками договір з управителем-переможцем підписує вже виконавчий комітет.

“Будинки в конкурсній документації згруповані за об’єктами. І вони створені таким чином, аби все залишилося як є, лише з новим, очевидно що вищим тарифом. Будинки “Комфортного дому” всі разом, 1053 будинки – один об’єкт, будинки ПП “Ролекта” (31 будинок) – інший. І так далі”, – звертає увагу Войтик.

Ідею майбутнього росту квартплати міський голова Івано-Франківська  підтвердив ще в січні 2021 року.  Руслан Марцінків зізнався, що створив КП “Затишний дім” (тепер – “Комфортний дім”) замість “Теплого дому”, “Дирекції замовника” і “Балтії-Сервісу” в першу чергу саме для цього.

“Я зараз не задоволений тим, що за навіть мінімальні ремонтні роботи, які проводять у будинку, людям виставляють окремі додаткові рахунки. Ряд робіт має робитися коштом інвестиційної складової… Хай це буде 5 гривень, 10 людина заплатить, але знає, що будуть якісь роботи зроблені, ліфт чи два в рік… Саме для цього і вирішили створити КП “Затишний дім”, – говорив рік тому Марцінків.

За ініціативи Марцінківа у 2021 році виконком піднімав тарифи на вивіз сміттяна теплопостачання та навіть на поховання.