У мерії Франківська розповіли, у скільки обходяться громаді приєднані села

Автор: Застава Максим

18 Oct, 2023 13:04

Поділитись публікацією
У мерії Франківська розповіли, у скільки обходяться громаді приєднані села

Роботи, які проводяться коштом об’єднаної громади у приєднаних до Івано-Франківська під час реформи децентралізації селах, вартують приблизно як доходи від цих сіл.

Читайте також: У Франківській громаді зареєстрованими є 41 тисяча ВПО, спостерігається значний брак житла

Про це пише “Галка” з посиланням на інтерв’ю із заступником міського голови, директором департаменту інтеграції громад Віталієм Федорівим на ТРК 3-Студія.

Загальний бюджет приєднаних сіл у 2020 році — близько 240 мільйонів гривень. Тому ті роботи, які проводяться в селах — фактично проводяться в тих об’ємах, які ці села надають. Від різних видів доходів: податку на доходи з фізичних осіб, орендної плати.

Все майно, повноваження, ресурси й податки спрямовуються в єдину міську територіальну громаду. Відповідно й утримання всіх 18 сіл йде коштом об’єднаної громади.

Щодо розвитку — найперше, це дороги. У Крихівцях, Хриплині, Микитинцях гостро стоїть питання добудови освітніх закладів.

Як відомо, громаду було утворено у жовтні 2019 року рішенням сесії міської ради. Станом на сьогодні Франківська МТГ складається з власне обласного центру й 18 сіл.

Стати частиною вказаної громади має намір й село Цуцилів Надвірнянського району. Втім процес приєднання у межах реформи децентралізації призупинено через війну.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Марцінківа кажуть, що приєднані села самі на себе заробляють. Це – сумнівно, – фактчек Галки

*головна картинка створена штучним інтелектом