У Микитинцях встановили анотаційну дошку Степану Ковалю

Автор: Турій Роман

09 Чер, 2014 09:44

Поділитись публікацією
У Микитинцях встановили анотаційну дошку Степану Ковалю

У Микитинцях на Народному домі за ініціативи голови фракції ВО «Свобода» в Івано-Франківській міській раді Романа Онуфріїва встановили анотаційну дошку командиру загону «Котловина» УПА, політв’язню, диригенту хору «Первоцвіт» Степану Ковалю. Дошку встановили в рамках програми «Івано-Франківськ – місто Героїв».

Читайте також: Тріумф і фіаско: як франківці голосували за чинних депутатів міськради (СПИСОК)

В рамках ініційованої народним депутатом України, свободівцем Русланом Марцінківим програми «Івано-Франківськ – місто героїв» в Івано-Франківську вже встановлено п’ять  анотаційних дощок українським героям та відомим діячам. Досить прикметно, що дошку Степанові Ковалю встановили саме на фасаді народного дому в селі Микитинцях. Адже після переслідувань радянською владою, Степан Коваль змінив прізвище та влаштувався художнім керівником Станиславівського районного будинку культури, територіально розміщеному с. Микитинці (вул. Зарічна 75а).  До сьогодні у с. Микитинці веде свою активну творчу діяльність народний аматорський хор “Первоцвіт”, керівником якого тривалий час був Степан Коваль.

Голова фракції ВО «Свобода» в міській раді Роман Онуфріїв наголосив, що вшанування та популяризація відомих українців, героїв України після вікових перекручувань та замовчувань історичних фактів, є вкрай важливою справою.

«Так долею склалося, що українська історія зазнала значних впливів, перебуваючи під гнітом радянського союзу. І навіть після здобуття незалежності, наша країна так і не отримала самостійності та свободи. Ми досі боремося за неї. Попередня влада кардинально пересувала нашу історію, глумилася над національною пам’яттю. Тому цілком реальними є те, що багато вагомих постатей є невідомими чи маловідомими для пересічних українців. Встановлення цих анотаційних дощок якраз і виконує таку місію», – пояснив Роман Онуфріїв.

Історик Ростислав Гандзюк розповів: «Степан Коваль – також доволі цікава та вагома постать. З молодих років він був прихильником, а згодом і хорунжим ОУН-УПА. Звичайно, за свою участь в Організації Українських Націоналістів Степан Коваль поплатився переслідуванням. Для того, щоб вберегти своє життя та сім’ю він змінив прізвище, і згодом зайнявся активною культурною роботою. З 1949 року він – керівник хору «Первоцвіт» в районному будинку культури, що був розміщений саме тут, у Микитинцях».

«І найважливіше, хочеться відзначити, що великі люди починали свій життєвий шлях зі сіл, або поверталися до них і творили там свої маленькі проте добрі справи. Нехай постать Степана Коваля стане прикладом для наслідування», – додав депутат.

Після освячення дошки на відкритті виступив і вже згадуваний хор «Первоцвіт» та інші творчі колективи села.

Теги: