У Мінфіні назвали вартість річної підготовки школяра в Івано-Франківській області

Автор: Зелінська Таня

06 Чер, 2019 15:11

У Мінфіні назвали вартість річної підготовки школяра в Івано-Франківській області

У березні-травні 2019 року Міністерство фінансів збирало дані про використання освітньої субвенції, а також деякі інші кількісні показники функціонування закладів середньої освіти в 2018 році в розрізі окремих шкіл в рамках моніторингу ефективного використання коштів. Інформацію надавали обласні державні адміністрації.

На основі зібраних даних Міністерство фінансів підготувало інтерактивний аналітичний інструмент («дешборд»), який дозволяє побачити бюджетні видатки на загальну середню освіту, як в цілому по країні, так і по окремих областях, чи навіть по окремих школах, інформує “Галка” з посиланням на Фінансове управління виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради.

Дані були зібрані з усіх областей (крім територій проведення ООС та тимчасово окупованих територій) та м. Києва. Всього було отримано дані щодо 14,8 тис. окремих шкіл, в яких навчаються 3,9 млн учнів, та працюють 425 тис. вчителів. Загальні видатки цих шкіл 2018 р. склали 82,8 млрд грн. Середні витрати по країні на підготовку одного учня в 2018 році склали 21,3 тис. грн на рік.

В аналізі враховані тільки кількісні показники, такі, як середня наповнюваність класів, середня кількість учнів на одного вчителя; якісні показники, такі як середній бал по ЗНО, в поточному аналізі не враховувались — це задача на перспективу.

До бази увійшла інформація про призупинені школи і не увійшла – про закриті, а дані по опорних школах включають в себе і дані по школах-філіях.

Аналіз, зокрема, показав, що в Івано-Франківській області 677 шкіл, в яких навчаються 151 195 учнів та працюють 20 289 вчителів. Загальні видатки цих шкіл 2018 р. склали 3,5 млрд грн. Середні витрати по області на підготовку одного учня в 2018 році склали 22 924 гривні на рік.

Ознайомитись з дешбордом можна за посиланням: ДЕШБОРД: аналіз ефективності видатків на загальну середню освіту.

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry