У минулому році прокуратура області розслідувала 60 корупційних злочинів

Автор: Турій Роман

16 Feb, 2015 21:26

Поділитись публікацією
У минулому році прокуратура області розслідувала 60 корупційних злочинів

Під керівництвом прокурора області Ігоря Настасяка на розширеному засіданні колегії прокуратури Івано-Франківської області підвели підсумки роботи органів прокуратури області за 2014 рік та визначили основні завдання на наступний період.

Читайте також: На Прикарпатті в прокуратуру приходять працювати сім'ями,- Ігор Настасяк

У роботі колегії взяли участь заступники прокурора області, прокурори районів та керівники самостійних структурних підрозділів обласного апарату.

У вступному слові прокурор області Ігор Настасяк підкреслив, що основне завдання сьогодні – це збереження фундаменту держави. Тому, органи прокуратури повинні ефективно реалізовувати визначені законодавством функції, зосереджуючи особливу увагу на зміцненні законності та правопорядку, посиленні протидії корупції, захисті прав громадян та інтересів держави від неправомірних посягань.
Відтак, йшлося про те, що завдяки  належній координаційної діяльності зусиллями правоохоронних органів на Прикарпатті не допущено дестабілізації громадського порядку і посягань на безпеку держави та суспільства. Зменшилася кількість облікованих правопорушень, у тому числі на чверть – тяжких, майже наполовину – проти життя та здоров’я. Рівень злочинності більш як удвічі нижчий від загальнодержавного.

Результативною відзначено роботу прокуратури при представництві інтересів держави та громадян у суді. Так, за позовами прокурорів судами постановлено стягнути більше 150 млн. грн., реально виконано судових рішень на 80 млн. грн. Заходами прокурорського реагування повернуто 57 га та попереджено незаконне відчуження 9,7 тис. га земель.
Ефективно також здійснювалося реагування на порушення бюджетного законодавства. Наглядовими засобами відшкодовано понад 14 млн. грн. невиплаченої заробітної плати, поновлено права більше двох тисяч дітей, на їх користь виплачено понад мільйон гривень.
У сфері протидії корупції викрито 60 злочинів. Загальна сума неправомірної вигоди у яких  – 60 тис дол США та 116 тис грн. За результатами їх розслідування до відповідальності притягнуто більше 60 корупціонерів у різних сферах діяльності.
Водночас, заступники прокурора області Микола Кукуряк та Руслан Гнідан проаналізували недопрацювання на окремих напрямках прокурорсько-слідчої роботи. З цього приводу було заслухано прокурорів Галицького та Тисменицького районів, в.о прокурорів Верховинського та Городенківського районів, а також прокурора м.Івано-Франківська.
Підводячи підсумки колегії, прокурор області наголосив на необхідності вжиття комплексу заходів. Серед невідкладних – забезпечення суворого дотримання громадського порядку, запобігання проявам тероризму та утворенню незаконних формувань, а також незаконному поводженні зі зброєю.
Окрім того, було обговорено виконання прокуратурою Указу Президента України «Про додаткові заходи щодо забезпечення проведення часткової мобілізації у 2015 році», а також вимог Закону України «Про очищення влади».

Теги: