У міській раді працюють над новим рішенням про маркування російських товарів

Автор: Людмила Баран

01 Aug, 2014 17:04

Поділитись публікацією
У міській раді працюють над новим рішенням про маркування російських товарів

Рішення від 18 червня про те, що підприємці зобов’язані позначати товари російського походження, втрачає силу. Згідно з новим проектом, їм лише радитимуть це робити. 

1 серпня відбулося громадське обговорення проекту рішення виконавчого комітету «Про маркування товарів російського походження». Таке нововведення зумовлене теперішньою ситуацію в Україні.

Згідно з ним, підприємцям радять  маркувати товари російського походження позначкою «Товари з Російської Федерації». Її слід  розміщувати на ярликах товарів поруч із роздрібною ціною. Виготовляти наліпки представники бізнесу будуть своїм коштом, не збільшуючи ціни на свою продукцію.

Цей проект рішення відрізняється від попереднього тим, що в ньому з’явився пункт, хто саме його має виконувати. Також підприємцям лише рекомендуватимуть, а не вимагатимуть у них маркувати продукцію з Росії.

Рішення планують розглянути на наступному засіданні виконавчого комітету. Якщо за нього проголосують, то попереднє, прийняте 18 червня, скасують.

Минуле  рішення міськвиконкому про маркування російських товарів затвердили без попередніх громадських обговорень. Тому з ініціативою винести його повторно виступив юридичний відділ міської ради. Також Рада підприємців висловлювала критику до рішення від 18 червня.

Тим не менш, після його запровадження  працівники управління торгівлі  у супермаркетах міста проводили обстеження того, як його виконують.

“Директори супермаркетів з розумінням поставилися до даного рішення. В супермаркетах майже у всіх є позначки, – зауважила начальниця відділу торгівлі Валентина Твердушко, – На даний час це актуальне рішення. Підприємці не матимуть фінансового навантаження від нього, оскільки зараз російські товари майже не поступають, реалізуються, здебільшого, залишки”.

маркування