У міській раді розробили новий порядок продажу земель комунальної власності

Автор: Людмила Баран

29 Сер, 2014 17:11

Поділитись публікацією
У міській раді розробили новий порядок продажу земель комунальної власності

Порядок створений, щоб удосконалити процес продажу земельних ділянок та підпорядкувати його останнім змінам до Земельного кодексу. 

Читайте також: В Микитинцях урочисто відкрили новий дитячий садок "Янголятко" (ФОТО)

29 серпня відбулися громадські обговорення проекту рішення “Про затвердження порядку продажу земельних ділянок комунальної власності територіальної громади м. Івано-Франківська”. Документ описує процедуру продажу ділянок з нерухомістю та вільних від забудови.

Згідно з новим порядком, покупців земельних ділянок обслуговуватимуть центри надання адміністративних послуг. Також передбачено зменшення терміну процедури, оскільки вибір виконавця експертної оцінки ділянки та виконавця земельних торгів здійснюватиметься одночасно.

Як зазначив працівник управління земельних відносин Олексій Лозовий, процедура відбору установи, яка оцінюватиме вартість ділянок, буде здійснюватися більш відкрито. Для їх відбору  буде створена спеціальна комісія з різних профільних інституцій. Виконавців експертної оцінки земель відбиратимуть за шкалою  від 1 до 15 балів за різними критеріями.Також передбачена рецензування експертної оцінки від однієї установи іншими.

Присутній на громадських обговореннях депутат Петро Гавриш пригадав випадок на останній сесії міської ради, коли продаж земельної ділянки підприємству ЄТГ “Карпати” відклали, тому що ціна здалася занизькою. Міська рада має повернути  покупцю авансовий платіж, якщо він цього вимагатиме. Депутат попросив внести в порядок пункт про те, що коли виникатимуть сумніви щодо ціни ділянки, на вимогу проводили повторну експертизу.

“В першу чергу, цей порядок приводиться до норм чинного земельного законодавства. Оскільки попередні положення, які діяли на території міської ради після прийняття змін до Земельного кодексу втратили чинність. Раніше продаж ділянок здійснювався шляхом реалізації на аукціонах. Положення про аукціони на державному рівні не було, органи місцевої влади самі складали правила, відповідно до яких діяли. Зміни до Земельного кодексу, зокрема 21 глава, повністю регламентує порядок продажу ділянок на земельних торгах”, – пояснює Олексій Лозовий начальник відділу кадастру управління земельних відносин.