У місті Долина на Прикарпатті вже два дитячих заклади відмовились від центрального опалення

Автор: Турій Роман

14 Nov, 2015 21:10

Поділитись публікацією
У місті Долина на Прикарпатті вже два дитячих заклади відмовились від центрального опалення

Новітні системи опалення з’явились у дитсадках на Прикарпатті.

Дорогий газ замінили на дрова. Саме на них працює індивідуальний твердопаливний котел. У садочку кажуть, що це і дешевше, і температуру можна регулювати за потребою. Якщо раніше у приміщені було не більше 14-16 градусів тепла, то нині — стабільно 20-24.

У Долині завершують монтаж ще однієї твердопаливної котельні для садочка “Росинка”. Гаряче водопостачання у дитсадках також індивідуальне. За кошти кредитної програми скандинавських країн НЕФКО тут встановили сонячні колектори. Вони підігрівають воду. На даху — 4 лінії сонячних радіаторів, по 30 ламп у кожній із 4-х секцій. Вони підігрівають воду до потрібних 60 градусів для всіх 12 груп у садочку.

Економія вагома, адже сонячних днів у Долині не бракує. Інвестиції у такі проекти повністю окупляться за 2-3 роки, підраховують у місцевій мерії. Нині закупили сонячний колектор вже для третього дитсадка. Зібрати і встановити його планують до нового року. У планах — обладнати колекторами усі дошкільні заклади. У перспективах прикарпатського міста — розробка ще кількох джерел альтернативної енергії. Зокрема, з нафтових свердловин, якими багатий цей регіон.