У місті планують вдвічі збільшити збір за паркування авто

Автор: Людмила Баран

08 Jul, 2014 12:00

Поділитись публікацією
У місті планують вдвічі збільшити збір за паркування авто

У міській раді готують проект рішення, згідно з яким від січня 2015 року збільшиться оплата за стоянку машин.  

Проектом передбачено збільшення ставки збору за 1 м²  площі ділянки  для паркування з 0,03 % до 0,06 % мінімальної заробітної плати.

Відповідно до документа, КП «Технічний центр «Сервіс-Авто» буде здійснювати  розподіл прибутку, отриманого в результаті збільшення тарифів на паркування.  50% коштів мають спрямовувати на догляд за паркувальними майданчиками і  встановлення паркоматів; 25 % прибутку повинні йти на розвиток підприємства і  25 % — на ремонт тротуарів, пішохідних зон та будівництво велосипедних доріжок.

Тарифи на паркування будуть різні у певних зонах міста. У першій зоні, у межах вулиць: Січових Стрільців – П. Орлика – Новгородська – Дністровська – Василіянок – Лепкого – Незалежності, ціна за годину паркування для легкового авто буде 8 гривень, а для вантажних машині автобусів – 15 гривень. Річний абонемент – 600 грн.

У другій зоні, у межах вулиць: Незалежності – Шухевичів – Семена Височана – С. Бандери – Академіка Сахарова – Чорновола, Гординського, – Мазепи – Р. Гурика – Короля Данила – Вороного – Бельведерська – Довга – Галицька – Княгинен – Промислова Тарнавського – Купчинського – Привокзальна – Залізнична, тарифи, відповідно, 4 і 8 гривень.

Третя зона – від меж другої до кордонів міста. В ній година паркування коштуватиме 2 гривні для легковиків і 4 гривні для великогабаритних транспортних засобів.

Паркування транспортних засобів терміном до 5 хвилин здійснюватиметься безкоштовно.  Оплату за паркування планують організувати за допомогою:талонівна паркування на 1 годину, 1 день, або абонементу на 1 місяць, паркоматів, мобільних телефонів.

Цей проект рішення, як сказано в документі,  був розроблений: “З метою впорядкування вуличного паркування в центральній частині міста; сприяння виправленню транспортної ситуації в місті, деформованої в сторону приватних автомобілів; забезпечення найбільш гармонійного використання громадського простору в інтересах усіх мешканців міста”.

Якщо міська рада затвердить його без змін, то нові тарифи наберуть чинності з 1 січня 2015 року.