У місті презентували книжку про станіславського бойовика (ФОТО)

Автор: Людмила Баран

01 Кві, 2015 21:15

Поділитись публікацією
У місті презентували книжку про станіславського бойовика (ФОТО)

В обласній бібліотеці на Чорновола відбулася презентація книги історика Ігоря Дейчаківскього під назвою “Льолько – легендарний бойовик УВО”.

Читайте також: Шостий день невідома доля зниклого Юрія Дейчаківського - рідні і співробітники просять небайдужих допомоги

Головний герой книжки  – член «Летючої бригади» УВО.   На презентації автор видання – депутат обласної ради (ВО “Свобода”) Ігор Дейчаківський зауважив, що навіть вороги описували Льолька як чоловіка зі швидким розумом, що міг вибратися з будь-якої ситуації.

У книжці  “Льолько – легендарний бойовик УВО” розповідається детективна історія про станиславівського хлопця Миколу Ясінського. Він разом з однодумцями у 1920-их боровся за Україну в трохи радикальний спосіб – грабував польські банки та навіть здійснив замах на президента Польщі.

УВО – спеціальний підрозділ Української Військової Організації, створений у складі групи спеціально підготовлених і законспірованих бойовиків для здобуття грошових коштів шляхом вчинення ексів. Тобто, експропріаційних актів – нападів на державні установи із метою заволодіння коштами, які в умовах польської окупації вважалися українським національним здобутком і тому повинні бути повернені на благо української нації.