Квест “Вулицями Давнього Станіславова” стартував у місті

Автор: Людмила Баран

09 May, 2014 15:21

Поділитись публікацією
Квест “Вулицями Давнього Станіславова” стартував у місті

9 травня франківці взяли участь у краєзнавчому квесті, який стартував від  Центру польської культури та європейського діалогу. Впродовж кількох годин вони виконують завдання з орієнтування у місті та перевіряють свої історичні знання.  

Цей культурно-освітній захід відбувається з нагоди святкувань Дня міста Івано-Франківська та відзначення Дня перемоги. Його організували Центр польської культури та європейського діалогу в Івано-Франківську та Польсько-Українська молодіжна організація «Млоди Станіславув». Як відомо, саме з Польщі розпочалися події Другої світової.

У квесті взяли участь 45 гравців, поділених на 10 команд. Це – люди віком від 16 років —як українська молодь, так і польські студенти, котрі навчаються у Прикарпатському університеті.  Щоб долучитися до квесту вони реєструвалися за 2 тижні до його початку, а вже через тиждень всі місця були зайняті.

Захід розпочався у Цетрі польської культури, що на вулиці Січових Стрільців. Учасникам роздавали футболки та браслети з номерами їхніх команд. Потім відбулась презентація, під час якої виступили організатори, був присутній мер Івано-Франківська, представники консульства Польщі у Львові, журналісти українського тижневика для поляків .

Присутнім розповіли про правила квесту: команди мають якомога швидше знайти 10 історичних об’єктів у місті і відповісти на питання.  Організатори зазначили, що захід створений для того, щоб стимулювати до суспільної активності молодь та дати їм можливість навчатися через розвагу.

“У Франківську є багато поляків. Вони охочі займатися чимось цікавим. Цей квест має історичну тематику, що стосується Польщі та України у давньому Станіславові. Ми — нове покоління. Ми пам’ятаємо і цінуємо нашу історію, але також творимо нову історію”, — сказала співорганізаторка заходу Марія Осідач — директорка Центру польської культури та європейського діалогу.

Після презентації учасники отримали завдання і, почувши сигнал трубача, поспішили їх виконувати.