В Івано-Франківській області вводиться режим підвищеної готовності. Він передбачає підготовку захисних споруд, навчання населення діям у надзвичайних ситуаціях, накопичення матеріальних ресурсів.
Читайте також: «Ми поруч»: у Франківську до дня рятівника відкрили фотовиставку
Про це на прес-конференції 28 січня розповів начальник Управління Державної служби з надзвичайних ситуацій Володимир Чернецький.
За його словами, працівники управління разом з органами місцевої влади з 2 лютого розпочнуть перевірку захисних споруд.
Всього в області налічується 831 захисна споруда, це – протирадіаційні укриття і бомбосховища. Вони перебувають у державній, комунальній та приватній власності.
“Найгірша ситуація у тих, які у приватній власності. Загалом, в області 30% споруд є непридатними до використання. Під час перевірок будуть складатися акти з вимогою усунути недоліки в роботі сховищ. Але, на жаль, в нас немає дієвих важелів впливу на порушників, окрім притягнення їх до адміністративної відповідальності”, – зауважив Володимир Чернецький.
Він додав, що сховища, про які мова, розраховані на те, щоб вмістити лише одну працюючу зміну в установі.
Про розміщення сховищ для цивільного населення можна з офіційного сайту Івано-Франківська. Крім того, невдовзі рятувальники планують надрукувати та розвісити на будівлях міста вказівники, куди прямувати до укриття.
Також, у разі надзвичайних ситуацій, для перебування населення підійдуть підвальні або заглиблені приміщення. Власники повинні привести їх до ладу. Там слід встановити печі для обігріву, електрогенератори, баки питної води.
Володимир Чернецький розказав також, що працівники ДСНС зобов’язують всі медичні заклади встановити генератори струму на випадок вимкнення електрики. На об’єктах енергетики, вугільної промисловості мають бути створені резерви ресурсів.
Відповідно до режиму підвищеної готовності, рятувальники повинні мобілізувати паливно-мастильні матеріали, запастися медикаментами, продуктами харчування для населення. Вони візьмуть на облік всі цистерни для питної води в області.
Крім того, проводитиметься широкомасштабне навчання населення щодо дій у надзвичайних ситуаціях. У разі небезпеки працюватимуть системи оповіщення.