У МОЗ відповіли на найпоширеніші питання щодо декларацій з лікарями
18 Кві, 2018 16:00
Кампанія “Лікар для кожної сім’ї” триває вже третій тиждень, а в МОЗ продовжують відповідати на найпопулярніші запитання щодо вибору медиків.
На офіційній сторінці Міністерства охорони здоров’я в соцмережі Facebook розповіли, зі скількома лікарями можна укладати декларації та якої спеціальності має бути медик, інформує радіо “Максимум”.
“Наліпка “Тут можна обрати свого лікаря” на медичному закладі інформує про те, що цей заклад підключений до електронної системи здоров’я, що в ньому можна обирати лікаря та підписувати з ним декларацію”, – нагадали у МОЗ.
Чи можна підписати декларації з кількома лікарями?
Медики підкреслюють, що декларація укладається тільки з одним фахівцем. Якщо ж ви змінили сімейного лікаря, то попередня декларація автоматично скасовується.
Чи можна підписати декларацію з вузьким спеціалістом, якщо він має спеціальність педіатра або терапевта?
Кампанія “Лікар для кожної сім’ї” працює лише із медика первинної ланки. Для дорослих це терапевт або сімейний лікар, а для дітей – педіатр або сімейний лікар. Відтак вкладати декларацію із вузьким спеціалістом не можна.
“Кампанія з вибору лікаря безстрокова. Головне, щоб кожен українець обрав лікаря, якому довірятиме. Водночас не варто надто довго зволікати з вибором, адже хороші спеціалісти швидко наберуть собі пацієнтів”, – підсумували у Мінздоров’я.