У Музеї мистецтв Прикарпаття відкрилася виставка фантастичних фото та пейзажів

Автор: Людмила Баран

15 Вер, 2014 16:59

У Музеї мистецтв Прикарпаття відкрилася виставка фантастичних  фото та пейзажів

Музей мистецтв Прикарпаття відкрив експозицію фантастичних фотографій та пейзажів Бориса Кононенка. Виставка містить 50 творів художника до півстолітнього ювілею його творчості.

«Малярством я займаюсь 50 років. Майже стільки ж моїх робіт в експозиції. Частина з них – фантастична фотографія. За півстоліття у мене накопичилось дуже багато замислів. Їх тисячі і десятки тисяч, тоді як робота потребує не лише сил, але й часу. Щоб зменшити їх, я фотографую, бо образи я бачу і у хмарах, і на стінах, і на землі. Я намагаюсь створити іншу реальність, щоб це принесло Україні користь», – розповідає Борис Кононенко, передає прес-служба ОДА.

Свої фантастичні образи художник бачить не лише у природі, але й у звичному побуті, відкриваючи їх для глядача завдяки вмінню підкреслити чи виокремити їх у кольорі та пластиці. У його доробку – тисячі акварелей, віршів, фоторобіт та графічних творів. Його безмежна фантазія відкрила напрямки «фантастична фанера» та «фантастичний камінь» у його філософії «Хмар-арту». Так, у лініях на дерев’яній фанері Борис Кононенко побачив Мавку з творів Лесі Українки. Завдяки фарбам передав її сум та радість і вона, каже, стала його улюбленим образом.

Борис Кононенко не має професійної освіти художника. Митець зізнається, почав малювати у 18 років і відтоді не лише працює, але й вчиться. Постійно досліджує, експериментує та порівнює. Тому й знаходить гармонію, насамперед, між собою, світом та природою, даючи волю не лише фантазії, але й філософії.

«Україну я бачу в образі вибуховості. Довго терпіли, російська імперія знущалась над Україною майже 400 років. Час від часу вона постає, бо їй притаманна сімейність, родинність. Я намагаюсь відійти за межі реальності. Мій поклик душі – це фантазія», – говорить Борис Кононенко.

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry