У нацпарку “Верховинський” прокинулися ведмеді – людей закликають бути уважними (ФОТОФАКТ)

Автор: Зелінська Таня

20 Бер, 2020 13:47

У нацпарку “Верховинський” прокинулися ведмеді – людей закликають бути уважними (ФОТОФАКТ)

Цієї зими, за оцінкою експертів WWF-Україна, на території України могло народитися близько 40-50 ведмежат. Перші сліди того, що зима для бурих ведмедів офіційно завершилася, було зафіксовано у Національний природний парк “Верховинський”.

Протягом цього періоду, ближче до кінця зими, ведмедиці народили своїх малюків та досипали вже разом з дітками. А тепер їхні перші дні будуть повні клопотів – пошуком доступної їжі (падаль, корінці) та руханкою для розминки м’язів, інформує “Галка” з посиланням на WWF-Україна.

Цього року ведмедям ймовірно довелось спати менше, ніж звичні три місяці, через малу кількість снігу, який запускає їх біологічний годинник до сну.

Незважаючи на щорічний приріст та охорону ведмедів як виду Червоної книги, за останні 10 років, їхня кількість в Україні не тільки не зростає, але місцями продовжує падати. Основна причина – неконтрольоване браконьєрство та відсутність дієвої державної політики у питаннях захисту та управління видами, зокрема наявними у Червоній книзі України.

“WWF-Україна продовжує порушувати питання необхідності нових національних підходів до збереження диких тварин, але наразі зрушення занадто повільні. Проте ми не здаємося!

Наша порада до вас, якщо ви плануєте ходити в гори ранньою весною – будьте уважні, адже у цей час ведмеді не раді гостям. Якщо бачите сліди на снігу, особливо дитинчат ведмедя, повертайте назад”.

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry

Loading...