«У найближчі 3 тижні точно не буде легше», – головний санлікар області

Автор: Зелінська Таня

05 Лис, 2021 10:26

«У найближчі 3 тижні точно не буде легше», – головний санлікар області

П’ятого листопада під час виїзного брифінгу у Центральній міській клінічній лікарні розповіли про ситуацію з ковідом в області.

Читайте також: В ОДА розповіли про захворюваність на "ковід" та вакцинацію серед дітей

Голова Івано-Франківської ОДА Світлана Онищук каже – саме зараз пік захворювання на ковід в області, пише «Галка».

«На жаль, багато пацієнтів хворіють, є летальні випадки. Сьогодні ми вирішили поінформувати громадян про стан поширення хвороби з Центральної міської клінічної лікарні».

Директор ЦМКЛ Тарас Масляк зазначив, що зараз 227 хворих лікуються в лікарні.

«На сьогодні поступили 41 хворий на пневмонію, з них лише 5 вакцинованих, вони – в стані середньої важкості. Всього за весь час 6300 осіб пролікувалися у нас, смертність – 6,8%. На одну годину для хворих використовуємо 100 кг кисню».

Директор департаменту охорони здоров’я ОДА Ігор Дмитренко зауважив, що на Прикарпатті уже 25 закладів лікують від ковіду. Уже розгорнуто 2773 ліжка. Наразі завантаженість – 71,6%.

Головний санітарний лікар області Руслан Савчук наголосив, що у найближчі 2-3 тижні в області точно не буде легше, аби тільки не було важче.

«Найбільша захворюваність – у Франківському районі. Зростання захворюваності між тижнями – понад 20%. Прикарпаття і далі тримається на рівні «червоної зони». Більшість із хворих дітей – шкільного віку. Медпрацівники теж хворіють, за минулу добу зафіксовано сім нових випадків. Всього 49 медиків померли за весь час пандемії, цього тижня стався ще один летальний випадок – померла медсестра в одній із ОТГ області. Під апаратом ШВЛ зараз перебувають 36 хворих. Летальність за останній час дуже висока. Тижневий ріст смертності – майже 17%. Україна зараз є третьою у світі за летальністю і другою в Європі».

Микола Стовбан, який курує вакцинальну кампанію в області, зазначив, що проблем з вакцинами немає:

«Всі вакцини всюди однакові, приходьте в будь-які пункти щеплення, центри вакцинації. Повірте, щоб потім не мали роботи священнослужителі, треба провакцинувати аж 80% громадян!».

Завідувач реанімаційного відділення Володимир Вовчук проаналізував роботу з ковід-хворими у вересні:

«По-перше, жодного вакцинованого серед померлих не було. Очевидно, що треба вакцинуватися. Друге, цей штам дуже агресивний, пацієнти киснезалежні. З тих пацієнтів, які померли, це люди 70+ років. Усі вони мали супутні хвороби: ішемічна хвороба, діабет, ожиріння. Легені у пацієнтів часто уражаються майже незворотньо, багато випадків – коли на близько 90%, легень практично немає. Навіть якщо хворі через місяць-два виписуються, вони мають мати кисневу підтримку і період реабілітації триває десь до пів року. Дуже часто після хвороби виникають тромбози, міокардити».

Фахівці додають – зараз сезон поширення не лише коронавірусу, а й грипу. Симптоми у них схожі, тому прикарпатців закликають одразу звертатися до сімейних лікарів чи в поліклініку, не займатися самолікуванням і «гуглтерапією».

Крім того, Тарас Масляк додав, що всі хворі з підтвердженим ковідом медикаменти не купують, їх ними забезпечує лікарня:

«Але якщо пацієнт хоче якийсь такий препарат, якого в лікарні немає, то вона має право десь купити його».

Приєднуйтеся до “Галки” у  Telegram, Instagram та Viber - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry

Loading...