У найдавнішій будівлі Франківська відбувся концерт електронної музики (ФОТО)

Автор: Людмила Баран

12 Чер, 2016 14:12

Поділитись публікацією
У найдавнішій будівлі Франківська відбувся концерт електронної музики (ФОТО)

У Музеї мистецтв Прикарпаття 11 червня відбулося дійство під назвою “Електроакустичні портрети” у рамках фестивалю “Порто Франко Гогольфест”. Музикували перформер з Австрії Карлхайнц Ессль та відома українська композиторка Алла Загайкевич.

Читайте також: Рекордна кількість учнів та дистанція: яким може бути навчання у Франківську з 1 вересня (ФОТО)

Електронна музика зовсім не контрастувала зі стінами барокової споруди. Здавалося, що музей знову став костелом, коли у ньому звучали твори  Ессля. У першому перформансі “Sonnez la cloche!” вчувалося бамкання та дзеленькання церковних дзвонів та звуки органа. У другому – “Action rituelle”- лунали медитативні релігійні напіви різних культур – грегоріанські хорали, шаманські, суфійські мелодії, іудейські молитви.

Також Музей мистецтв став місцем світової прем’єри: Карлхайнц Ессль  вперше виконав  спеціально створену для фестивалю композицію “Donau Eschen” – мікс із численних деконструйованих фрагментів нової музики, що утворили єдиний звуковий океан.

Після перерви Алла Загайкевич представила твір “Тікати. Дихати. Мовчати”. Він складався з трьох частин, які переходили одна в одну. Авторка попросила глядачів не аплодувати у проміжках між ними. В першій частині звучала віолончель Жанни Марчинської, у другій – спів Наталки Половинки, у третій грав на фортепіано Віталій Кияниця. Алла Загайкевич сказала, що присвячує цей твір письменнику Олегу Лишезі.