У ніч з 12-го на 13 липня Україна була на межі повномасштабної війни з Росією

Автор: Вадим Войтик

14 Jul, 2014 09:31

Поділитись публікацією
У ніч з 12-го на 13 липня Україна була на межі повномасштабної війни з Росією

У ніч з 12-го на 13 липня були приведені в повну готовність всі діючі підрозділи України та Національної гвардії. Вся авіація була готова злетіти в повітря. Були підняті перехоплювачі Су-27 і Міг-29.

Очікувалося, що Росія почне точкові бомбові удари по угрупованнях українських сил АТО, для того, щоб прикрити просування основного угруповання російських військ в напрямку на Донецьк і Луганськ, – повідомляють Подробности.

У 00.45 з боку КПП «Ізварине», вглиб української території увійшла колона російської бронетехніки.  Різні джерела в Міноборони і Прикордонслужбі називають кількість від 100 до 200 машин – це танки, БМП і броньовані КамАЗи. Це була тільки одна ударних груп під російськими прапорами без розпізнавальних знаків.

На частини машин була нанесена символіка миротворчих підрозділів Росії. При цьому відбувалися постійні обстріли українських частин у прикордонних району з російської території, в тому числі і гаубичної артилерією, а також РСЗВ “Град”.

Була піднята і задіяна авіація, оголошена тривога з всіх родів військ і силовим міністерствам.

Угруповання штурмової авіації вперше була посилена групою авіаційного прикриття – перехоплювачами, оскільки передбачалося протидія російської авіації ППО.

Проте росіяни в останній момент не ризикнули перетнути кордон України. В результаті колона була атакована з повітря, частина техніки знищена, частина пішла назад, на територію Росії.

“Вперше за весь час конфлікту очевидці вказують, що техніка була під російськими прапорами! Це ніякі не георгіївські і не ЛНР-ДНР-івських. Керівництвом АТО та інших силових міністерств дії Росії однозначно розцінені, як збройне вторгнення на територію України”, – написав про це у своєму блозі Віктор Шевчук.

У той же момент про прорив російських військ був попереджений президент України Порошенко, глава парламенту, члени Кабінету міністрів.

Завдяки повній мобілізації українських збройних сил, оперативній роботі ППО та авіації України, повній готовності генштабу відбити атаку російських військ, Росія не ризикнула провести відверту агресію, оцінюючи як політичні втрати, так і елементарно багатотисячні втрати від можливих ударів української армії в зоні АТО.

Адже її чисельність становить, за різними оцінками, більше 50 000 особового складу в регіоні і сотні танків, БМП і БТР, під прикриттям стратегічної артилерії-РСЗВ “Смерч”, “Ураган”, САУ “Мста-С”, “Гіацинт”.

Розуміючи всю складність ситуації, керівництво генштабу прийняло рішення форсувати операцію зі звільнення Луганська, виконавши охоплення міста з Західного і Південного напряму, поставивши своїм завданням звільнити місто в перебігу найближчих днів і розбити угруповання ЛНР на кілька частин.

У результаті операції вже вдень аеропорт Луганська був розблокований, а більша частина шосейних доріг з Півдня і Заходу Луганська була перерізана українськими військами.

Угруповання противника з 50 одиниць бойової техніки, що вирвалася в напрямку Алчевська була знищена артилерією і авіацією.

До вечора 13 липня українські війська увійшли в околиці Луганська та спеціальні підрозділи почали штурм опорних пунктів сепаратистів у самому місті.