У Нідерландах викопали могилу для студентів: їм пропонують лежати та думати про смерть

Автор: Костинюк Олександр

28 Жов, 2019 01:44

У Нідерландах викопали могилу для студентів: їм пропонують лежати та думати про смерть

Університет Неймегена в Нідерландах викопав на території кампусу могилу, в якій студентам пропонується полежати і подумати про смерть.

Повідомляють, що це була ідея місцевого священника, який у 2009 році викопав могилу, щоб змусити “людей більше говорити про смерть” і таким чином вирішив оживити стару ідею “Memento Mori”.

Могила задумувалась, як тимчасова інсталяція, тому її закопали у 2011 році — за той час в проєкті взяли участь 39 осіб. У 2018 році студенти знову попросили розкопати її, інформує “Територія”.

Відкрита могила розташована в саду студентської церкви. Для комфорту відвідувачів у ній поклали подушку і матрац. Бажаючі можуть відправити електронний лист і записатися на сеанс, який триває від 30 хвилин до 3 годин. В цей час відвідувачам заборонено користуватися телефоном чи книгами.

“Там тебе нічого не відволікає. Там є час, щоб полежати і подумати про різні речі. Знаєте, люди кажуть, що їх осінило, коли вони забули взяти смартфон в туалет? Тут приблизно так само, але цілеспрямовано”, — розповіла студентка по обміну Фіона Кейна.

Клінічний психолог Пол Вінк погоджується, що могила може допомогти студентам впоратися зі страхом смерті: “Психологи знову і знову доводять: якщо залишатися наодинці з проблемою, замість того, щоб втікати від неї, тривожність множиться на нуль”.

Повідомляють, що в університеті Неймегена навчається 22 тисячі студентів. Серед інших терапевтичних засобів керівництво закладу пропонує капсули для денного сну, сеанси психологів і навіть “кімнати для плачу” перед випускними іспитами.

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry

Loading...