У Новій Зеландії експериментують з чотириденним робочим тижнем

Автор: Борис Марія

02 Кві, 2018 16:02

У Новій Зеландії експериментують з чотириденним робочим тижнем

Шеститижневий експеримент стартував на початку березня цього року. 200 співробітників компанії Perpetual Guardian перейшли на 4-денний робочий тиждень, але отримували при цьому зарплату за п’ять днів.

Експеримент завершиться всередині квітня, після чого керівництво збере всю статистику та в липні 2018 року оголосить, чи буде чотириденний робочий тиждень на постійній основі.

У Perpetual Guardian пройшов уже місяць за новою системою. Поки співробітники вважають експеримент вкрай вдалим: за їхніми словами, з’являється більше енергії та бажання працювати.

“Люди думали про те, як провести третій вихідний, як використовувати його, щоб змінити своє життя. Деякі поверталися в понеділок неймовірно енергійними”, – говорить керівник відділу кадрів Perpetual Guardian Христина Бразертон.

“Люди стали більш позитивними, тому що раптово у них знайшовся час робити те, що вони раніше не робили”, – підтримати глава Perpetual Guardian Ендрю Барнс.

Нововведення позначилося не тільки на настрої людей, але і на робочому процесі.

“В офісі стало тихіше, люди стали більш сконцентрованими, а спілкування біля кулера майже припинилося. Я відчуваю себе краще, коли починаю робочий тиждень. Експеримент був більшим тиском, ніж я припускала. Але зараз я хвилююся, що все закінчиться. Я не знаю нікого, хто хотів би повернутися до старої рутини. Чорт, це досить продуктивно”, – поділилася думкою співробітниця Perpetual Guardian Кірстен Тейлор.

Зауважимо, що не всі подібні експерименти закінчуються успішно. У 2017 році закінчився дворічний проект шведської компанії по скороченню робочого дня до шести годин. В результаті відгули через хворобу зменшилися на 10%, люди в цілому стали відчувати себе краще, але водночас витрати фірми зросли на 20%.

Джерело – Радіо Максимум, Stuff

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry